Ile kosztuje strona internetowa w 2021 roku? Oferta dla firm i nie tylko!

Ile kosztuje strona internetowa w 2021 roku

Ile kosztuje strona internetowa w 2021 roku? Oferta dla firm i nie tylko!

Zastanawiasz się ile kosztuje projekt profesjonalnej strony www oraz jakie korzyści daje posiadanie własnej witryny? Otóż własna strona internetowa, szczególnie w obecnym roku odgrywa bardzo duże znaczenie w prowadzeniu biznesu! Niestety w dalszym ciągu bardzo wiele firm i przedsiębiorstw posiada strony o małej funkcjonalności, które nie są w ogóle użyteczne. O czym warto pamiętać decydując się na własną witrynę www? Po pierwsze strona powinna skutecznie przyciągać nowych Klientów! Jeśli interesuje Cię koszt stworzenia strony internetowej, musisz wiedzieć, że zależy on wielu czynników.

Podstawowa strona www mimo, że może kosztować tylko kilkaset złotych, będzie niestety bardzo okrojona- bez atrakcyjnej grafiki, z małą ilością tekstu i bez bloga. Taki rodzaj witryny nie daje dużych możliwości na wyróżnienie się pośród witryn konkurencji. Kluczową rolę jeśli chodzi o koszt strony odgrywają: poziom rozbudowania, ilość wersji językowych a także system zarządzania treścią CMS – to główne czynniki wpływające na finalny koszt strony!

Strona internetowa – ile będzie mnie to kosztować?

Tak naprawdę wszystko zależy od danej firmy. Jest to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jeśli nie zna się żadnych konkretnych szczegółów. Owszem korzystając z usług freelancerów, możesz otrzymać stronę internetową w krótszym czasie i po bardzo niskiej cenie, jednak nie będzie ona dopracowana, a zatem nie spełni Twoich wymagań i oczekiwań. Nasza firma zajmuje się profesjonalnym projektowaniem stron www, których ceny zaczynają się od około 1500 zł netto. Co ważne? Nawet przy najtańszej witrynie możesz być pewien 100% profesjonalizmu. Twoja strona internetowa zostanie wykonana z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal, oraz z myślą o skutecznym pozycjonowaniu w Google!

W sieci nic nie jest za darmo!

Głównym powodem, dla którego strony internetowe wydają się być bez wartości jest fakt, iż są one nienamacalne. Co więcej? Istnieją także specjalne generatory stron, które promowane są jako w pełni darmowe. Choć na początku może i otrzymasz coś za darmo, pamiętaj, że nikt nie robi tego bezinteresownie. Utrzymanie zarówno domeny, jak i hostingu kosztuje! A więc, firmy oferujące rzekomo darmowe usługi, muszą wyjść na plus. Dlatego lepiej unikać tego typu rozwiązań, gdyż mogą nieść ze sobą niemałe koszty.

Ile kosztuje strona www? Po pierwsze pomyśl czego potrzebujesz!

Nie warto kupować czegoś, co jest zupełnie nie potrzebne. Oczywiście możesz postawić na podstawową stronę tzw. wizytówkę, aczkolwiek lepiej zainwestować nieco więcej, zwłaszcza jeśli chcesz pozyskać szersze grono Klientów. W obecnym czasie szczególnie dużą popularnością cieszy się pozycjonowanie stron oraz płatne reklamy w Google. Pamiętaj, że dobrze zoptymalizowana witryna skutecznie przyciąga Klientów. Kolejna ważna kwestia to optymalizacja techniczna, która wpływa na pozycję na poszczególne frazy dotyczące Twojej branży. Dzięki profesjonalnej optymalizacji, strona internetowa ma bardzo dużą szansę na zaistnienie w sieci, w dodatku bez usług pozycjonujących! Niemałe znaczenie ma również sam rodzaj strony- statyczna bądź oparta o system CMS. Choć strona oparta o system CMS jest nieco droższa, jej zarządzanie jest bardzo komfortowe. Tak naprawdę wszystko ogranicza się do kilku kliknięć. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne i nie sprawia żadnych problemów w porównaniu ze stroną statyczną.

Dzisiaj najpopularniejszym systemem CMS jest WordPress, z którego korzysta prawie połowa internetu. CMS jest świetnym wyborem, zwłaszcza jeśli prowadzisz blog firmowy bądź prezentujesz swoje portfolio w formie fotorelacji. Mimo, iż tworzenie witryn CMS jest nieco droższe, jednak jest to inwestycja opłacalna na wiele lat, która pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i nerwów przy publikacji różnych materiałów. Różnica w cenie miedzy stroną statyczną a CMS może być spora, dlatego warto dobrze się zastanowić. Jeśli planujesz rozbudowywać swoją stronę, to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie CMS! Z kolei jeśli prowadzisz mały biznes strona w formie wizytówki powinna jak najbardziej spełnić Twoje oczekiwania. Poznaj rodzaje stron i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Profesjonalna strona www

To świetne rozwiązanie, szczególnie dla firm i przedsiębiorstw, które planują rozwijać swój biznes w przyszłości. Należy pamiętać, że profesjonalna strona www, dzięki wielu różnym przydatnym funkcjom przyciąga Klientów. Ponadto dobrze zoptymalizowana witryna www potrafi generować większy ruch niż małe strony. Możesz być pewien, że profesjonalna strona internetowa będzie opłacalną inwestycją na wiele lat! Podczas tworzenia strony, możesz zdecydować się na własny, indywidulany projekt.

Firmowa strona internetowa, czyli tzw. wizytówka.

Jak sama nazwa wskazuje tego typu strona powinna spełniać funkcje wizytówki firmy! A więc, powinna być prosta i przejrzysta dla wszystkich internatów oraz zawierać najistotniejsze informacje o firmie i świadczonych przez nią usługach. Strony internetowe „wizytówki” cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród małych firm, które nie prowadzą działalności online. Bardzo dobrym przykładem może być wizytówka dla firmy budowlanej, która może stanowić doskonałe narzędzie do pozyskiwania nowych odbiorców przez internet.

Strona One Page

To rodzaj strony internetowej, która zawiera tylko stronę główną, jednak może zawierać wiele przydatnych informacji o usługach bądź produktach danej firmy. Taką stronę zazwyczaj wybierają małe firmy.

Strona Landing Page

To również strona One Page, jednak jest bardziej skierowana na skuteczną sprzedaż! Co istotne? Stronę Landing Page najczęściej odwiedza Klient, dzięki reklamie lub organicznym wynikom wyszukiwania. Głównym priorytetem tej strony jest jak najlepsza sprzedaż.

Blog online

To strona www projektowana typowo pod umieszczanie blogów i wpisów. To idealne rozwiązanie, które pozwala opowiedzieć więcej o sobie oraz podzielić się z innymi swoim hobby. Najbardziej popularne blogi na świecie potrafią przyciągać miliony czytelników!

Koszt strony internetowej – wybór wykonawcy

Jeśli wiesz już jak będzie wyglądać Twoja witryna, następną rzeczą, którą należy zrobić, to wybrać sprawdzonego i porządnego wykonawcę. Choć obecnie na rynku znaleźć można mnóstwo dobrych i złych freelancerów, najlepszym rozwiązaniem współpraca z profesjonalną agencją, którą wyróżnia wysoka jakość i bogate doświadczenie. Warto o tym pamiętać, aczkolwiek ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie!

1. Freelancer – choć freelancerów jest coraz więcej, bardzo trudno jest znaleźć profesjonalistę. Dużą zaletą takiego wyboru są przede wszystkim atrakcyjne ceny, które zaczynają się już od kilkuset złotych, jednak nie jest to gwarancja dobrze zaprojektowanej strony. Aby znaleźć specjalistę o dużym doświadczeniu i bogatym portfolio, wystarczy poświęcić chwilę. Pamiętaj, że bardzo duże znaczenie ma zarówno tekst, grafika, jak i optymalizacja wewnętrzna. Są to kluczowe elementy strony www, bez których marketing online może być znacznie utrudniony. Jednak marketing to tylko jedna z dodatkowych opcji, zatem ostateczna decyzja należy do Ciebie!

Dzisiaj freelancerem może być tak naprawdę każdy, gdyż próg wejścia do tego biznesu jest bardzo niski. Jedynie czego potrzeba, to komputera i internetu. Pamiętaj, jeżeli ktoś oferuje Ci projekt witryny za 300- 400 zł, nie będzie to strona wysokiej jakości a osoba ta prawdopodobnie dopiero zaczyna swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych. Choć jest to duża oszczędność pieniędzy, zastanów się czy warto?

Zalety strony stworzonej przez freelancera:

 • Niska cena
 • Elastyczność

Wady strony stworzonej przez freelancera:

 • Brak odpowiedzialności za stronę i jej prawidłowe działanie w późniejszym czasie
 • Mała stabilność
 • Brak kolejnych usług
 • Zbyt niska cena to zarówno zaleta, jak i wada- pamiętaj, niska cena nie oferuje nic więcej, poza stworzeniem strony internetowej

Ważne! Jako Klient powinieneś zwracać uwagę przede wszystkim na efekt końcowy, czyli witrynę www. Wszystko co najbardziej istotne znajduje się w środku. O czym warto pamiętać? Strona internetowa musi być profesjonalnie zoptymalizowana pod kątem wydajności i bezpieczeństwa. Kod strony nie powinien zawierać niepotrzebnych elementów, które spowalniają działanie strony. Oczywiście wybór freelancera nie zawsze wiąże się z podjęciem złej decyzji, gdyż jak w każdej branży istnieją osoby, które bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Jeśli najważniejszym kryterium jest dla Ciebie cena- to freelancer jest dobrym wyborem. Jednak biorąc pod uwagę doświadczenie, trudno jest znaleźć profesjonalnego freelancera, który z precyzją zadba o każdy element strony.

2. Agencja interaktywna – mimo, iż wybór agencji interaktywnej wiąże się z wyższymi kosztami, jednak oferują one coś więcej niż samą stronę internetową. Oto co możesz otrzymać decydując się na współpracę z agencją interaktywną:

 • Stronę internetową
 • Indywidulany projekt graficzny
 • Kompleksowe szkolenie dotyczące obsługi strony
 • Długofalową współpracę
 • Optymalizację SEO
 • Gwarancję poprawnego działania strony
 • Fachowe doradztwo z zakresu marketingu online

Powyższe elementy to jedne z najważniejszych, jakie może zapewnić Ci agencja interaktywna. Jednak jest ich znacznie więcej, a wszystko zależy tak naprawdę od Twoich indywidulanych potrzeb.

Zalety stworzenia strony przez agencję interaktywną:

 • Najwyższa jakość i precyzja wykonania- na ostateczny efekt przekłada się doświadczenie całego zespołu
 • Odpowiedzialność na każdym etapie działań
 • Dodatkowe usługi komplementarne
 • Najlepsi profesjonaliści w branży

Wady stworzenia strony przez agencję interaktywną:

 • Wyższa cena
 • Mniejsza elastyczność współpracy- to jednocześnie minus i plus, bowiem choć współpraca jest mniej swobodna niż w przypadku freelancerów, jednak jest bardziej uporządkowana
 • Współpraca z agencją nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat- zawsze warto wybierać sprawdzoną i rzetelną firmę, gdyż jest to gwarancja efektywnej współpracy

Koszt wykonania strony internetowej w agencjach interaktywnych może być zarówno bardzo duży, jak i okazyjnie niski. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie kilku dobrych firm i wybór tej najlepszej! Zastanawiasz się ile orientacyjnie kosztuje projekt strony w agencji interaktywnej? Ceny prezentują się następująco:

 • Strona internetowa (One Page) – witryna zawiera gotowy szablon, kilka fotografii o wysokiej jakości oraz najistotniejsze informacje o firmie- koszt wynosi około 1500 – 3000 zł
 • Strona internetowa zawierająca kilka podstron – strona zawiera gotowy szablon oraz zdjęcia o wysokiej jakości- koszt to około 2000- 4000 zł
 • Strona internetowa z dowolną ilością podstron, oryginalnym (indywidualnym) szablonem i szatą graficzną- koszt to około 4000- 8000 zł

Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne ceny witryn. Na życzenie Klienta możliwe jest stworzenie strony One Page, zawierającej oryginalny szablon oraz dużą ilość zdjęć!

Ile trwa wykonanie strony internetowej?

Powinieneś wiedzieć, że czas realizacji projektu strony www jest bardzo ważny. Wpływa bowiem na koszt, co powoduje, że ostateczna cena może znacznie wzrosnąć! Proces projektowania strony www rozpoczynamy od szczegółowych i precyzyjnych rozmów z Klientem. Gdy już wiemy jakiej strony potrzebujesz, przygotowujemy umowę. Następny etap to tworzenie różnych koncepcji, pomysłów oraz przygotowanie niezbędnych elementów i materiałów graficznych. Kiedy wszystko mamy już przygotowane, wykonujemy testy w celu naniesienia ewentualnych poprawek. Końcowym etapem jest optymalizacja witryny, aby była prosta w obsłudze i mogła sprawnie i szybko działać.
Proces tworzenia strony internetowej wymaga poświecenia dużej ilości czasu oraz zaangażowania całego zespołu! Tak naprawdę trudno jest określić dokładnie czas potrzebny na wykonanie strony, aczkolwiek najczęściej wynosi on około 3- 4 tygodnie. Warto dodać, że na czas przygotowania strony www, wpływa też kontakt z Klientem.

Ile kosztuje utrzymanie strony www?

Czy wiesz, że na koszt utrzymania strony składają się domena i hosting? Są to podstawowe elementy, bez których witryna nie może działać! Jeśli nie posiadasz swojej domeny i serwera- zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W koszt utrzymania strony wlicza się również certyfikat SSL. Choć na rynku znaleźć można firmy oferujące standardowe certyfikaty za darmo, jednak w przypadku niektórych stron mogą być niewystarczające. Nasza oferta obejmuje także certyfikat SSL. Powinieneś wiedzieć, że koszt strony może wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na dodatkowe moduły.

Gotowa strona – co dalej?

Niestety często zdarza się, że po zakończeniu projektowania strony www wiele osób zostaje zdanych na siebie. Taka sytuacja dotyczy najczęściej współpracy z freelancerami. Jeśli Twoją stronę spotka awaria, będziesz musiał poradzić sobie sam bądź skorzystać z pomocy specjalistów. Aczkolwiek jeśli wybierzesz nasze usługi- nie zostaniesz sam! Zapewniamy gwarancję i specjalny serwis przez cały rok. Z naszej strony możesz liczyć na kompleksową pomoc w każdej kwestii.

Serwer i domena

Korzystając z naszej oferty, zyskujesz pewność i gwarancję utrzymania zarówno domeny, jak i serwera. Co więcej? Wyręczymy Cię i zadbamy o to, aby abonament za domenę i serwer były przedłużone na czas, a strona działała bez problemowo.

Serwis i administracja

Poza tworzeniem stron internetowych, zajmujemy się również ich prowadzeniem! Cennik obsługi technicznej zaczyna się od około 900 zł rocznie i obejmuje w swoim zakresie m.in.:

 • Hosting
 • Certyfikat SSL
 • Aktualizację oprogramowania
 • Kopię zapasową plików
 • Odzyskiwanie kopii plików
 • Ochronę antywirusową i antyspamową

Hosting, Certyfikat SSL i poczta

Oferowany przez naszą firmę hosting to bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu Twój serwer otrzyma opiekę administratora, który w razie awarii szybko i sprawnie rozwiąże problem. Jedyne co musisz zrobić, to skontaktować się z nami, a my rozwiążemy problem najszybciej jak to tylko będzie możliwe. Podczas tworzenia stron, możesz wybrać podstawową wizytówkę, aczkolwiek na Twoje życzenie możemy również umieścić na stronie dodatkowe moduły i integracje m.in.: różne wersje językowe, kody rabatowe, szybkie płatności online, chat, integracje z Allegro czy porównywarkę cen.

Pozycjonowanie w Google

Gdy posiadasz już profesjonalną, innowacyjną i funkcjonalną stronę internetową, nie pozostaje nic innego jak wykonać profesjonalne i skuteczne pozycjonowanie! Chcesz, aby Twoja strona była widoczna pod określone frazy i słowa kluczowe? Nie zastanawiaj się dłużej, postaw na pozycjonowanie i zyskaj szerokie grono nowych Klientów!

Jesteśmy przekonani, że powyższy artykuł choć trochę przybliżył Ci koszt stworzenia witryny. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od Twoich indywidulanych potrzeb! Jeśli nadal myślisz nad własną stroną www i nie wiesz ile będzie ona kosztować- zadzwoń do nas, a my przygotujemy darmową wycenę. Zapraszamy serdecznie!

FAQ – Jaki jest koszt strony internetowej

1. Ile kosztuje strona www?

Ogólny koszt witryny zależy po pierwsze od ilości podstron oraz wymagań Klienta. W naszej agencji projektowanie stron internetowych zaczyna się od 1500 zł netto. Jeśli chcesz poznać precyzyjną wycenę strony- skontaktuj się z nami.

2. Co wybrać – agencja interaktywna czy freelancer?

Wybór freelancera to przede wszystkim niższe koszty i to praktycznie tyle! Z kolei wybierając agencję interaktywną możesz być pewien wykonania w pełni profesjonalnej i kompleksowej strony www. Mimo, że czas realizacji będzie dłuższy, jednak agencja zadba o wszystkie elementy strony m.in. treść, grafikę, optymalizację SEO.

3. Koszt strony internetowej wraz z pozycjonowaniem.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie, jest ono bezpłatne aż do chwili uzyskania oczekiwanego rezultatu. Płatność rozpocznie się dopiero gdy osiągniemy cel, jednak jej koszt jest bardzo mały, raptem 10 zł dziennie.

4. Ile czasu zajmuje stworzenie strony internetowej?

To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od tego, jakiej potrzebujesz witryny, konieczna jest określona ilość czasu na jej przygotowanie. Wizytówkę możemy wykonać w ciągu 1 tygodnia, natomiast duże projekty zajmują zazwyczaj około miesiąca czasu.

5. Ile kosztuje sklep online?

Projekt sklepu internetowego jest zdecydowanie droższy od tworzenia stron. Praca przy przygotowywaniu e- sklepu wymaga znacznie większej ilości czasu i poświęcenia. Jeśli chcesz poznać dokładny koszt- zapraszamy do kontaktu!

Darmowa konsultacja