PrestaShop Cennik

Zastanawiasz się, ile kosztuje sklep internetowy PrestaShop?

Chcesz poznać koszt sklepu online, który powstaje od podstaw, czy tylko cenę odświeżenia grafiki?

Szukasz cennika stałej obsługi programistycznej dla własnego biznesu PrestaShop?

A może chcesz dowiedzieć się jaki będzie koszt audytu Twojego sklepu internetowego?

Zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się więcej o cenach.

Sklep internetowy PrestaShop – koszt

Sklep internetowy PrestaShop – koszt

Jeżeli chodzi o samo założenie sklepu online na platformie PrestaShop, jest ono całkowicie darmowe. Innymi słowy, oznacza to, że producent oprogramowania nie pobiera za nie żadnych opłat. PrestaShop jest oprogramowaniem typu open-source – jego kod jest dostępny dla wszystkich całkowicie za darmo.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne wdrożenie sklepu na PrestaShop, wówczas nie poniesiesz kosztów w tym zakresie, poza poświęconym czasem oraz wysiłkiem. Warto jednak pamiętać, że czas to pieniądz. Prościej mówiąc, w chwili kiedy zajmujesz się wdrożeniem sklepu online mógłbyś zarobić na tym, na czym naprawdę się znasz. Ponadto, brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może również sprawić, że wdrożenie sklepu zajmie Ci bardzo wiele czasu i będzie stanowić dla ciebie ogromny wysiłek, a poziom wykonanego sklepu nie będzie tak wysoki, jak gdyby wykonał to doświadczony specjalista.

Co więcej? Sporo zależy również od rezultatu jaki chcesz osiągnąć. Przykładowo jeżeli ma być to mały sklep na start, posiadający niewielką ilość produktów, zaawansowanych funkcji i rozwiązań, zdecydowanie łatwiej będzie Ci zająć się tym samodzielnie, nawet bez posiadania doświadczenia. Jeśli natomiast ma być to duży sklep internetowy, który obsługuje dużą ilość Klientów, to może okazać się, że bez pomocy programistów nie osiągniesz pożądanych efektów.

Jeśli uznasz, że nie posiadasz odpowiednich umiejętności bądź wystarczającej ilości czasu, aby móc samodzielnie zająć się wdrożeniem sklepu internetowego, z pewnością zlecisz to zadanie programistom, co wiąże się z opłatą za jego pracę.

Podobna sytuacja ma miejsce, jeżeli chodzi o opiekę nad Twoim sklepem online. Musisz mieć świadomość, że na starcie sklepu nie kończą się prace programistyczne. Twój e-commerce będzie wymagał nie tylko aktualizacji, ale również poprawek oraz nowych funkcji. Poza tym, czasem może zdarzyć się nagła i niespodziewana awaria, którą również trzeba będzie jak najszybciej usunąć. Wraz z upływem czasu może też okazać się, że Twój dotychczasowy nowoczesny sklep nie spełnia już wymagań użytkowników i nie nadąża za obecnymi trendami, co również będzie wiązało się z koniecznością odświeżenia oraz udoskonalenia go. W tym przypadku też możesz próbować zająć się tym na własną rękę bądź zlecić ten zakres prac deweloperom, którym będziesz musiał zapłacić.

Należy oczywiście pamiętać, że prace programistyczne to także nie wszystkie koszty jakie związane są z założeniem oraz prowadzeniem sklepu internetowego. Musisz uwzględnić w nich koszt domeny, serwera, reklam oraz wiele innych. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o skuteczne zaplanowanie strategii oraz kosztów, jest skorzystanie z pomocy doświadczonego E-commerce Managera.

E-sklep PrestaShop – koszt obsługi

W COOLONE nie posiadamy jednego ogólnego cennika dla sklepów internetowych. Wynika to z faktu, iż każdy Klient ma inne indywidualne wymagania, każde zlecenie posiada inną specyfikę oraz wymaga innej ilości czasu. Poniżej prezentujemy orientacyjne, minimalne ceny wykonywanych przez nas wdrożeń oraz obsługi w zakresie programistycznym.
Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie podane przez nas ceny uwzględniają kompleksową i profesjonalną obsługę oraz stuprocentowe zaangażowanie całego zespołu, wraz z indywidualnym podejściem oraz uwzględnieniem potrzeb Twojej firmy. Jeśli, natomiast chcesz otrzymać bardziej szczegółowe i precyzyjne informacje w kwestii ceny, skontaktuj się z nami i umów na krótką rozmowę o swoim biznesie.

E-sklep PrestaShop – koszt obsługi
Wdrożenie nowego sklepu online PrestaShop – cena

Wdrożenie nowego sklepu online PrestaShop – cena

 • grafika na bazie szablonu – koszt od 10 000 zł netto
 • dedykowany projekt graficzny – koszt od 15 000 zł netto

Odświeżenie grafiki sklepu PrestaShop – cena

 • grafika na bazie szablonu – koszt od 5 000 zł netto
 • dedykowany projekt graficzny – koszt od 10 000 zł netto

Cennik PrestaShop dla obsługi programistycznej

Wybierając COOLONE możesz skorzystać ze stałego wsparcia programistycznego dla sklepów PrestaShop w formie abonamentu. Możliwe jest również wykupienie jednorazowego pakietu godzin pracy programistów. Jeśli chcesz poznać stawkę za obsługę programistyczną dla Twojego sklepu internetowego, zapytaj o wycenę.

Audyt PrestaShop

 • audyt techniczny sklepu PrestaShop
 • audyt UX sklepu PrestaShop
 • audyt PageSpeed sklepu Prestashop

Aby móc ustalić ostateczny koszt powstania sklepu internetowego niezbędne będzie studium wykonalności, czyli dokładna i precyzyjna analiza Twoich wymagań oraz dopasowanie do nich właściwych rozwiązań. Jednak, aby poznać przybliżoną cenę, umów się z nami na rozmowę. W jej trakcie dowiesz się również, czy na pewno sklep internetowy PrestaShop będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Ciekawostki o PrestaShop

 • PrestaShop to system sklepów internetowych, który cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie – istnieje od 2007 roku
 • to nowoczesne oprogramowanie typu open-source, które rozwijane jest przez ogromną grupę specjalistów
 • pracujemy na PrestaShop, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to system, który stanowi przyszłość branży e-commerce
 • ze względu na swoją elastyczność oraz dużą ilość dostępnych modułów system ten daje bardzo duże możliwości rozwoju dla sklepów internetowych. Niewielkim kosztem można dostosować go do swoich wymagań oraz modyfikować wraz z upływem czasu
 • na PrestaShop opartych jest około 300 000 aktywnych sklepów internetowych na świecie, które w 2020 r przyniosły w sumie przychód w wysokości 22 mld euro
 • w Polsce z kolei funkcjonuje ponad 20 000 sklepów internetowych, które działają na systemie PrestaShop. Warto przy tym zaznaczyć, iż jest to drugi najbardziej popularny w Polsce silnik sklepowy zaraz po WooCommerce
 • PrestaShop to również aktywna społeczność licząca ponad milion osób, które w każdej chwili są gotowe udzielić pomocy i wsparcia na forum a także na grupach w mediach społecznościowych
Ciekawostki o PrestaShop

PrestaShop w liczbach

 • 300 000 sklepów na PrestaShop na świecie
 • 22 mld EUR – łączny przychód wygenerowany przez sklepy PrestaShop w 2020 roku
 • 20 000 sklepów na PrestaShop w Polsce
 • 1 mln – tyle liczy społeczność PrestaShop

Mamy nadzieję, że wiesz już ile kosztuje sklep internetowy oparty na systemie PrestaShop, oraz jaki wariant jest najlepszy dla Ciebie. Jeśli jednak w dalszym ciągu masz wątpliwości co do ceny – skontaktuj się z nami. Nasi doświadczeni eksperci zawsze i chętnie służą kompleksową pomocą i fachowym doradztwem. Zapraszamy!

Darmowa konsultacja