Wdrożenie PrestaShop

Projektujemy i wdrażamy nowoczesne sklepy internetowe na platformie PrestaShop

Jako doświadczona agencja interaktywna wykonujemy kompleksowe realizacje sklepów internetowych, w tym również wdrażanie PrestaShop. W zależności od indywidualnych potrzeb, oczekiwań, strategii Klienta, a także stopnia rozwoju jego internetowego biznesu dostosowujemy przebieg wdrożenia.

 • setki wdrożonych sklepów internetowych
 • zaawansowane i skomplikowane wdrożenia PrestaShop to dla nas codzienność
 • podejmujemy się realizacji nawet najtrudniejszych zadań
 • nasz zespół posiada doświadczenie, zarówno we wdrożeniach B2C, jak i B2B
 • regularnie przekazujemy Klientom dokumentację techniczną
 • w trakcie realizacji wdrożenia istnieje możliwość stałej opieki programistycznej

Sklep internetowy PrestaShop – kompleksowe wykonanie

Brief

Brief

W zależności od życzenia Klienta, jeszcze przed przygotowaniem kosztorysu przeprowadzamy wywiad, podczas którego tworzona jest specyfikacja sklepu. Na tym etapie ustalane są wymogi estetyczne i funkcjonalne, które obejmują konieczne do wdrożenia gotowe moduły bądź specjalne oprogramowanie. Ponadto, określany jest również zakres integracji systemu e-commerce z innymi zewnętrznymi źródłami danych takich jak: hurtownie, czy serwisy transakcyjne.

Kosztorys projektu

Przygotowanie kosztorysu projektu, który uwzględnia wszelkie możliwe warianty jakie są niezbędne, dodatkowe moduły oraz zapotrzebowanie na zasoby powdrożeniowe takie jak np. serwer.

Kosztorys projektu
Formalności

Formalności

Względy formalne to podpisanie umowy, która reguluje przebieg, etapy prac, zakres wdrożenia, a także warunki gwarancji serwisu powdrożeniowego.

Etap projektowy

To etap, na którym powstają makiety funkcjonalne, a następnie odpowiednie layouty poszczególnych ekranów sklepu, które obejmują stronę główną, produkty, kategorie, koszyk i jego etapy, a także strony opisowe i strefę użytkownika z logowaniem. Profesjonalne podejście do sprawy to gwarancja spójnej, całościowej i estetycznej koncepcji sklepu.

Etap projektowy
Wdrożenie

Wdrożenie

Etap wdrożeniowy obejmuje instalacje oraz wdrażanie PrestaShop i zaakceptowanych elementów graficznych sklepu w jego mechanizmy. Co istotne? Na tym etapie powstaje działający sklep internetowy – Klient ma już możliwość prowadzenia zatowarowania. Należy jednak zaznaczyć, iż jest to jeden z najdłuższych etapów, który może trwać od kilku tygodni do nawet do kilku miesięcy. Ostateczny czas zależy od stopnia modyfikacji oraz dedykowanych rozwiązań, które wykraczają poza podstawowe możliwości sklepu PrestaShop.

Konfiguracja, integracje

Kolejny krok to konfiguracja parametrów transakcyjnych sklepu online, w tym również metod płatności, kosztów i wysyłek. Na tym etapie konfigurujemy również wszelkie rozwiązania integracyjne takie jak m.in. integrację z serwisami akcyjnymi, porównywarkami cen itp.

Sklep oparty o sprawdzone rozwiązania

Testy i optymalizacja

Wykonanie testów sprawdzających poprawne funkcjonowanie sklepu internetowego PrestaShop oraz wdrożenie odpowiednich działań mających na celu optymalizację witryny sklepu.

Uruchomienie i serwis

Ostatni etap to uruchomienie gotowego i poprawnie działającego sklepu internetowego oraz serwis, czyli bieżąca opieka, rozwój oprogramowania oraz funkcji sklepu w ramach umowy.

Ważne! Przeanalizujemy wszystkie informacje, poznamy Twoje potrzeby biznesowe a następnie porównamy je z budżetem jaki masz do dyspozycji oraz dealine’m który przed nami postawisz. Gwarantujemy, że już na wstępie przekonasz się, że jesteśmy Twoim sprawdzonym Partnerem, a nie tylko wykonawcą.

Opieka i wsparcie powdrożeniowe

Wdrożenie sklepu online na PrestaShop – dlaczego warto?

 • oprogramowanie PrestaShop to nowoczesny, bezpieczny oraz cieszący się ogromną popularnością system
 • PrestaShop jest systemem, który jest na bieżąco rozwijany – obecnie jest liderem tego typu rozwiązań w Europie oraz Ameryce Południowej
 • PrestaShop jest oprogramowaniem typu open-source, nad którego ciągłym doskonaleniem oraz rozwojem pracuje wiele osób na całym świecie
 • Platforma PrestaShop udostępnia kod oraz wszelką dokumentację i instrukcje, dzięki czemu możesz otrzymać pomoc w razie pytań
 • dostępność do setek modułów do sklepu online – narzędzia, które dają nieograniczone możliwości oraz pozwalają na dowolne modyfikacje i dostosowanie do potrzeb każdego sklepu internetowego
 • dostępne integracje z najpopularniejszymi systemami związanymi z e-commerce – m.in. z operatorami płatności, czy systemami do fakturowania itp.
 • system PrestaShop wyposażony jest w przyjazny panel administracyjny, który pozwala na bezproblemową obsługę
 • PrestaShop nie jest przesadnie rozbudowanym systemem – nie przytłacza ogromem funkcji
 • to system SEO-friendly – przyjazny pozycjonowaniu
 • gwarancja bezpieczeństwa danych transakcyjnych sklepu oraz danych osobowych Klientów
 • sklep Prestashop to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla małych i średnich firm, ale również dużych biznesów e-commerce
 • mniejsze sklepy internetowe cenią sobie darmowy dostęp do tej platformy, a także to, że podstawowe moduły i szablony są bezpłatne
 • przy pomocy doświadczonych programistów stworzysz zaawansowaną platformę, która będzie sprzedawać w wielu językach. Ponadto, będzie ona dopasowana do wymagań praktycznie każdej branży

Co jeszcze możemy zrobić dla Twojego sklepu PrestaShop po wdrożeniu?

Stałe wsparcie techniczne dla sklepu internetowego

Jeśli potrzebujesz wsparcia i pomocy doświadczonego zespołu programistów, to świetnie trafiłeś. Chętnie zaopiekujemy się Twoim sklepem internetowym na stałe, dzięki czemu będziesz mógł dokonywać zmiany oraz aktualizacji, wdrażać nowe pomysły bądź szybko pozbywać się błędów. Korzystając z naszej oferty możesz wykupić, zarówno jednorazowy pakiet godzin, jak i skorzystać ze stałego wsparcia technicznego np. w formie comiesięcznego abonamentu.

Wsparcie e-commerce dla sklepu online

Potrzebujesz nowych pomysłów na rozwój Twojego sklepu internetowego, porady eksperta lub kogoś z kim możesz na bieżąco konsultować wyniki? Nasi doświadczeni eksperci, posiadający kilkuletni staż, kompleksową wiedzę oraz sukcesy na swoim koncie służą pomocą i fachowym doradztwem. Będą dla Ciebie doskonałym Partnerem do dyskusji o przyszłości Twojego sklepu internetowego.

Łatwe zarządzanie sklepem

Audyt UX sklepu

Zastanawiasz się, co zrobić aby zwiększyć sprzedaż w sklepie PrestaShop? Nie wiesz, co jest powodem, że użytkownicy nie zostają Twoimi klientami, a produkty zalegają na półkach? Korzystaj z audytu UX, który dokładnie wskaże miejsca do poprawy. Co więcej? Jeżeli nie posiadasz zespołu technicznego, aby wdrożyć rekomendacje – my możemy się tym zająć!

Potrzebujesz profesjonalnego wdrożenia sklepu PrestaShop? Koniecznie sprawdź naszą ofertę i daj nam znać, czego potrzebuje Twój e-sklep. Możesz być pewien, że doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie – zapraszamy do kontaktu.

Darmowa konsultacja