PrestaShop Aktualizacja

Aktualizacja nie jest prostym zadaniem. Szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z dość dużym przeskokiem pomiędzy starszą a nową wersją sklepu PrestaShop. W tym przypadku nie wystarczy zwykła wiedza programistyczna. Aby Wszystko mogło pójść zgodnie z planem, niezbędna jest także dobra znajomość oprogramowania PrestaShop.

Aktualizacja PrestaShop – co oferujemy?

  • przeprowadzamy wszelkie aktualizacje sklepów internetowych na PrestaShop
  • wiemy dokładnie, kiedy aktualizacja sklepu do najnowszej wersji Presta jest konieczna natychmiast, a kiedy można z tym poczekać
  • wiemy, jak długo może trwać aktualizacja w danym przypadku oraz jakie ryzyko się z tym wiąże
  • fachowo doradzimy Ci oraz, gdy zajdzie taka potrzeba przeprowadzimy kompleksową aktualizację Twojego sklepu PrestaShop
Co oznacza aktualizacja PrestaShop? 

Co oznacza aktualizacja PrestaShop?

Upgrade PrestaShop – aktualizacja głównej wersji Presta

To zmiana wersji Major (z ang. głównej) PrestaShop. Wcześniej w 2016 roku obserwowaliśmy wypuszczenie wersji 1.7 w miejsce wersji 1.6. Z kolei, w 2022 r miała miejsce następna zmiana – wypuszczanie wersji 8 w miejsce 1.7. Jak widać, dotychczas możliwe było rozpoznanie takiej aktualizacji po zmianie drugiej cyfry w numeracji wersji. Wydawca natomiast postanowił po zakończeniu wersji 1.7 nie wypuszczać wersji 1.8, a wersję 8 (czyli odciąć początkową jedynkę).

Taka aktualizacja sklepu internetowego PrestaShop do najnowszej wersji Major w praktyce w wielu przypadkach stanowi bardzo poważne przedsięwzięcie, bardzo podobne do postawienia nowego sklepu bądź migracji na PrestaShop z innego oprogramowania. Właśnie z tego powodu warto podejść do tego tematu z dużą ostrożnością oraz dobrze przemyśleć, kiedy warto na taką aktualizację się zdecydować. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tej kwestii lub chcesz, abyśmy dokonali wyceny aktualizacji Twojego sklepu online – skontaktuj się z nami. Gwarantujemy, iż doradzimy Ci wybór najlepszego rozwiązania!

Drobna aktualizacja sklepu PrestaShop

Mniejsze, drobne aktualizacje ( z ang. Minor i Patch) poznasz po tym, że zmianie uległy kolejne cyfry jakie znajdują się w oznaczeniu wersji PrestaShop. Co istotne? Tego typu aktualizacje zawierają mniejsze poprawki, które nie powinny zbytnio wpływać na stan techniczny. Co do normy, nie powinny one wiązać się ze zmianami w kodzie, aczkolwiek wszystko zależy od stanu sklepu internetowego. Innymi słowy, jeżeli zastosowano w nim wiele różnych dodatków, aktualizacja bez poprawy kodu może nie przynieść oczekiwanych efektów. Wszelkie modyfikacje kodu sklepu internetowego sprawiają, iż nie ma gwarancji aktualizacji za pomocą jednego kliknięcia. Szczegółowej i precyzyjnej analizy pod tym względem wymaga nie tylko szablon, na którym został postawiony sklep internetowy, ale również wykorzystane do jego budowy moduły.
Jeżeli chodzi o drobne aktualizacje sklepu online, wykonujemy je najczęściej w ramach stałej opieki programistycznej sklepu internetowego bądź wykupionych jednorazowych pakietów pomocy programistycznej. Chcesz poznać szczegóły i wycenę? Skontaktuj się z COOLONE!

Drobna aktualizacja sklepu PrestaShop
W jakim celu wypuszcza się kolejne aktualizacje PrestaShop?

W jakim celu wypuszcza się kolejne aktualizacje PrestaShop?

Po pierwsze, aktualizacje umożliwiają eliminację błędów jakie zostały wykryte we wcześniejszej wersji, a co za tym idzie zapewniają prawidłowe funkcjonowanie całego systemu. Aktualizacja oprogramowania, na którym zbudowany jest sklep internetowy ma za zadanie również jego udoskonalenie, czyli modernizację oraz dostosowanie do aktualnie panujących standardów. Wraz z poprawkami w aktualizacjach pojawiają się również nowe funkcjonalności, dzięki którym biznes może się rozwijać. Ponadto, wpływają one również na komfort użytkownika sklepu internetowego oraz jego obsługę.

Ważne! Przestarzałe oprogramowanie może przyczynić się do wystąpienia dużych problemów oraz sprawić, że Twój sklep online nie będzie w stanie sprostać wymaganiom internautów, co z kolei może przełożyć się na spadek sprzedaży. Aktualizacje pozwalają uchronić się przed blokadą dla rozwoju sklepu, czyli tzw. długiem technologicznym.
Co więcej? Wykonywane aktualizacje silników sklepu mają na celu również wzrost ich wydajności, co wpływa pewnym stopniu na zwiększenie komfortu użytkowania sklepu internetowego.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

  • stała opieka programistyczna – doświadczony programista będzie opiekował się Twoim sklepem internetowym, regularnie dodawał do niego nowe funkcjonalności, wykonywał aktualizacje oraz reagował szybko na pojawiające się błędy
  • opieka zewnętrznego E-Commerce Managera – wsparcie eksperta od e-commerce w zakresie pozyskiwania ruchu oraz generowania sprzedaży
  • audyt Page Speed – jeżeli masz problem z powolną stroną internetową, która obniża sprzedaż Twojego sklepu internetowego, skontaktuj się z nami. My wiemy, jak rozwiązać ten problem!

Aktualizacje PrestaShop – FAQ

Jak często wychodzą aktualizacje PrestaShop?

PrestaShop Planuje wypuszczać wersję co około 6-9 miesięcy. Należy jednak zaznaczyć, iż plan jest taki, by na zmianę wypuszczać raz wersję Major, a raz Minor. Oznacza to, że nowe wersje z ważnymi zmianami powinny wychodzić co około 12-18 miesięcy. Zarazem mniejsze poprawki w formie patchy są wypuszczane w terminie do 6 tygodni, od chwili potwierdzenia istoty występowania danego błędu. Należy mieć jednak na uwadze, że są to tylko i wyłącznie założenia, w związku z czym nie zawsze udaje się zrealizować plany w założonym wstępnie terminie.

Jakie oznaczenie ma najnowsza wersja PrestaShop?

Obecnie najnowsza wersja Major PrestaShop posiada oznaczenie PrestaShop 8. Jest następcą wersji PrestaShop 1.7, która została prowadzona w 2016 roku. Należy jednak pamiętać, iż aktualnie jest to wersja „BETA”, która w dalszym ciągu jest testowana. Wydawca oprogramowania PrestaShop zmienił sposób oznaczania wersji, rezygnując z początkowej jedynki.

Nie chcesz, aby Twoi Klienci uciekali do konkurencji na widok starej, nieintuicyjnej grafiki Twojego sklepu? Koniecznie skontaktuj się z nami i powierz nam odświeżenie swojej strony internetowej. Sklepy Presta znamy od podszewki!

Darmowa konsultacja