Chcesz zwiększyć popularność bloga? Poznaj sposoby na zdobycie czytelników

Chcesz zwiększyć popularność bloga Poznaj sposoby na zdobycie czytelników

Chcesz zwiększyć popularność bloga? Poznaj sposoby na zdobycie czytelników

Czy wiesz, że blogowanie stanowi jeden z najlepszych sposobów na zdobycie sławy oraz uznanie w sieci? Jednak, aby móc osiągnąć sukces, należy wiedzieć jak zwiększyć popularność bloga – posiadać wiedzę o kilku istotnych rzeczach. Jakich konkretnie? Zdradzamy poniżej.

Blog, czyli wartościowe treści

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój blog był popularny, musisz wiedzieć w jaki sposób go stworzyć. Bez względu na rodzaj branży, ciekawe i merytoryczne artykuły potrafią świetnie wpłynąć na odbiorców, a w niektórych przypadkach nawet wspierają sprzedaż. Należy jednak pamiętać, iż z perspektywy czytelnika wartościowe treści powinny wyróżniać się:

 • przejrzystością – artykuły powinny być dobrze sformatowane
 • poprawnością językową – niestety, ale w sieci często zdarzają się różnego rodzaju błędy językowe
 • wyczerpaniem tematu – chodzi tutaj o to, aby czytelnik po zgłębieniu danego tematu odczuł zadowolenie i satysfakcję
 • przystępnością – aby każdy użytkownik mógł bez problemu zrozumieć dany temat
 • ciekawą formą – ciekawa forma zarówno pod kątem formatowania tekstu, jak i materiałów multimedialnych znajdujących się wokół

Wykorzystaj media społecznościowe

Social media stanowią potężne narzędzie, zwłaszcza jeśli jest ono do dyspozycji w rękach doświadczonych marketingowców. Warto przy tym zaznaczyć, iż część z firm wycofała się praktycznie całkowicie z rynku stron internetowych, pozostawiając jako miejsce służące do kontaktu marki z odbiorcami w internecie tylko i wyłącznie kanały mediów społecznościowych. To właśnie z nich bardzo często nowi użytkownicy otrzymują informacje o istnieniu Twojego bloga, gdy ktoś z czytelników np. poleca odwiedziny u Ciebie.

Zadbaj o widoczność bloga (pamiętaj o SEO)

Oprócz interesujących treści dla czytelników istotna jest również strona techniczna. Innymi słowy, aby content był dobrze oceniany przez roboty indeksujące Twoje artykuły muszą spełniać kilka warunków:

 • Unikalność – każdy Twój artykuł powinien być napisany przez doświadczonych i niezależnych autorów. Pamiętaj, że podobnie jak użytkownik nie chce przeglądać na kolejnej stronie skopiowanych materiałów pochodzących z innych stron internetowych, tak również roboty wykrywają, że treść była już wcześniej gdzieś użyta, co z kolei znacznie zaniża widoczność witryny w sieci
 • ciekawy tytuł i nagłówki – artykuł który posiada ciekawy tytuł oraz nagłówki z pewnością zaciekawi czytelnika oraz skłoni go do dalszej lektury. Co więcej? Zastosowanie słów i fraz kluczowych w tytułach oraz nagłówkach pomoże pozycjonować stronę internetową
 • odpowiednie linkowanie – pamiętaj, aby prowadzić link building na różne sposoby. Możesz linkować do innych artykułów w obrębie swojej strony internetowej, ale również nawiązywać współpracę z innymi serwisami, dzięki czemu wzajemnie wzmocnicie pozycje swoich blogów

Zadbaj o widoczność bloga pamiętaj o SEO

10 zasad tworzenia wartościowych treści na bloga

Zastanawiasz się, jak tworzyć treści, które przyciągną uwagę czytelników?

 • stosuj jasne i zwięzłe zdania – unikaj skomplikowanych zwrotów
 • wykorzystuj atrakcyjne nagłówki i podtytuły
 • używaj zrozumiałych przykładów, aby móc wyjaśnić swoje punkty
 • stosuj zdjęcia, grafiki oraz filmy, aby uatrakcyjnić treść
 • używaj akapitów, dzięki którym czytelnicy lepiej zrozumieją treść
 • stosuj linkowanie do innych stron internetowych
 • wykorzystuj słowa kluczowe, aby ułatwić internautom znalezienie Twojej treści w wyszukiwarce
 • używaj języka, który jest w pełni zrozumiały dla Twojej grupy docelowej
 • używaj pytań, aby zachęcić czytelników do prowadzenia dyskusji
 • stosuj wyraźne i zrozumiałe wnioski, aby w odpowiedni sposób zakończyć swoją treść

Agencja SEO – jaką wybrać?

Jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie ruchu, a tym samym nowych odbiorców jest poprawa optymalizacji witryny. Jednak nie każdy właściciel strony internetowej jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem, dlatego warto zdecydować się na współpracę z doświadczonymi specjalistami. Kompetentni pracownicy COOLONE nie tylko wykonają audyt strony internetowej, ale sprawdzą także parametry witryny oraz wskażą jakie elementy należy poprawić, aby działała ona jeszcze lepiej.

Sposobów na zwiększenie popularności bloga jest sporo. Ruch organiczny z wyszukiwarki, płatne działania bądź optymalizacja treści to tylko kilka z pomysłów. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój blog znajdował się w topach odwiedzin, powinieneś rozważyć wprowadzenie którejś ze strategii, a być może nawet kilku z nich.

Darmowa konsultacja