Co to jest Google Mapa?

Co to jest Google Mapa

Co to jest Google Mapa?

Google Maps to jedna z najczęściej używanych aplikacji mapowych na świecie. Została wprowadzona na rynek w 2005 roku. Do tej pory korzysta z niej ponad miliard osób. Ale czy rzeczywiście wiemy, czym tak właściwie są mapy Google? Szczegółowo odpowiadamy na to pytanie poniżej!

Czym są mapy Google?

Mapy Google to bezpłatna usługa map Google. Oferuje zdjęcia satelitarne, mapy ulic, panoramiczne widoki ulic 360 stopni, informacje o ruchu drogowym czy planowanie tras — pieszych, samochodowych, rowerowych lub transportu publicznego. Usługa udostępnia również informacje o firmach (takich jak restauracje), recenzje i nie tylko. Google Maps umożliwia użytkownikom wyświetlanie ich aktualnej lokalizacji na mapie, uzyskiwanie wskazówek dojazdu do innych lokalizacji oraz wyszukiwanie adresów i firm.

Mapy Google zawierają szczegółowe mapy ponad 100 krajów i terytoriów na całym świecie, w tym nawigację głosową GPS w ponad 30 językach. Mapy Google to zatem bezpłatna aplikacja nawigacyjna, która pomaga poruszać się po świecie. Jest ona dostępna w jednej z głównych zakładek wyszukiwarki Google, a także w formie aplikacji mobilnej na smartfony. Mapa Google została uruchomiona w 2005 roku i od tego czasu jest dostępna na wszystkich głównych platformach, w tym iOS i Android. Oprócz urządzeń mobilnych dostęp do Map Google można uzyskać przez przeglądarkę internetową lub aplikacje komputerowe na komputerach stacjonarnych lub laptopach.
Funkcjonalności map Google
Google Maps to również wiele funkcjonalności. Wbrew pozorom nie jest to zwykła podstawowa aplikacja a rozbudowane narzędzie nawigacyjne służące do wielu celów — zarówno prywatnych jak i biznesowych czy komercyjnych. Co zatem możemy robić przy pomocy map Google? Oto najważniejsze funkcje tej aplikacji:

  • Street View — umożliwia użytkownikom przeglądanie 360-stopniowych panoramicznych zdjęć ulic miast na całym świecie
  • Street View Lite – umożliwia programistom umieszczanie zdjęć Street View na swoich stronach internetowych
  • Maps SDK dla Androida – zapewnia programistom Androida interfejs API do korzystania z Map Google w ich aplikacjach
  • Google Earth — to program wirtualnych globusów, map i informacji geograficznych, który pierwotnie nosił nazwę EarthViewer 3D, gdy został udostępniony dla systemu Microsoft Windows w 2005 r. Google Earth łączy zdjęcia satelitarne, zdjęcia lotnicze i technologię GIS, aby umożliwić użytkownikom poznawanie naszej planety z różnych perspektyw.
  • Głównie jednak Mapy Google zapewniają wskazówki dojazdu między lokalizacjami, korzystając z tras samochodowych lub pieszych. Użytkownicy mogą wyszukiwać lokalizacje według adresu lub używać trybu ręcznego wprowadzania, aby wpisać adres lub nazwę miasta. Usługa oferuje również widok ulicy dla wielu dużych miast na świecie. Wersja komputerowa umożliwia użytkownikom przeciąganie mapy lub przewijanie dwoma palcami w celu powiększania lub pomniejszania. Na urządzeniach mobilnych mapa będzie się odpowiednio przechylać, aby wszystkie kierunki pozostały pionowe, niezależnie od tego, czy użytkownik skręca w lewo, czy w prawo na ekranie.

Google Maps — jak firmy mogą wykorzystywać to narzędzie?

Wizytówki na Google Maps to bardzo dobre narzędzia, dzięki którym firmy marki mogą osiągać konkretne profity. Mogą być one często pokaźne lub wręcz kluczowe dla naszego biznesu.

Wizytówkę firmy na Google Maps możemy traktować jako wizytówkę marki w internecie. To właśnie w to miejsce możemy kierować ruch pozyskiwany z internetu i dostarczać podstawowych informacji naszym potencjalnym klientom. Wizytówki takie nie wymagają opłacania czy utrzymywania, a z drugiej strony pozwalają doskonale zaprezentować się w internecie.

Wizytówki Google Moja Firma na Google Maps mogą również pomagać nam pozyskiwać ruch z internetu i zdobywać w ten sposób klientów. Jeśli będziemy je pozycjonowali i optymalizowali, będą wyświetlały się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google, dzięki czemu dowie się o nich wiele osób poszukujących konkretnych informacji, produktów czy firm. Ruch taki możemy pozostawić na naszej wizytówce lub skierować go na naszą stronę internetową.

Podsumowanie Google Mapa

Mapa Google to doskonałe narzędzie nawigacyjne. Posiada informacyjny interfejs i działa w sposób przyjazny dla użytkownika. Kiedy mapy Google zostały wydane w 2005 roku, zrewolucjonizowały sposób, w jaki ludzie odnajdywali się na całym świecie. Podobnie jak wiele produktów Google, Mapa Google zmieniła sposób, w jaki postrzegamy świat, sposób, w jaki wchodzimy w interakcję ze światem i naszym środowiskiem oraz jak rozumiemy otaczający nas świat.

Sam świat nieustannie się zmienia i porusza, Mapy Google starają się nadążyć za tymi zmianami nieustannie wirtualizując i aktualizując przestrzenie dzięki swoim rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka autom — skanerom. To niesamowite oprogramowanie może zbudować cały globalny obszar w 3D z setek zdjęć. Wiele osób zgodzi się, że to oprogramowanie jest naprawdę wyjątkowe, a jego zdolność nie ma sobie równych. Ciekawie będzie zobaczyć, dokąd zaprowadzi nas ta technologia.

Darmowa konsultacja