Czy programowanie może pomóc w SEO?

Czy programowanie może pomóc w SEO

Czy programowanie może pomóc w SEO?

Osiągnięcie wysokich pozycji w rankingu Google to cel jaki chce osiągnąć każdy właściciel, który prowadzi biznes internetowy. Wykorzystując skuteczne pozycjonowanie możesz wypromować się bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z płatnymi reklamami. Zatem, jakie umiejętności są przydatne, aby móc prowadzić skuteczne działania SEO? Czy sam content jest w tym przypadku wystarczający? A może przydatne jest programowanie? Informujemy poniżej!

Programowanie a SEO

Choć pozycjonowanie nie oznacza wyłącznie samych treści, jednak ciekawe, merytoryczne i umiejętne stosowanie fraz i słów kluczowych oraz meta opisy to podstawa. Należy jednak pamiętać, iż na osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google wpływają również inne elementy takie jak:

  • link building
  • szybkość działania strony internetowej
  • oraz analityka

Wszyscy internauci, a więc osoby korzystające z sieci dobrze wiedzą, że najistotniejsze jest 10 głównych pozycji w Google. Niezależnie od tego, czy prowadzisz własny sklep internetowy, firmę usługową, czy firmowego bloga, z pewnością chcesz znaleźć się najwyżej w rankingu, ponieważ tylko tym sposobem możesz odnieść sukces w sieci.

Ważne! Należy pamiętać, iż roboty Google patrzą na stronę internetową jako na jedną spójną całość. Istotny jest zarówno czas ładowania się strony głównej, jak i podstron. Innymi słowy, jeżeli trwa on zbyt długo wyszukiwarka z pewnością nie wyniesie Twojej strony na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Znaczenie ma również doświadczenie użytkowników, czyli UX. Mowa tutaj o wszystkich wrażeniach jakich doświadcza internauta podczas korzystania z Twojej strony. Podejmując się tych działań warto mieć chociażby podstawowe pojęcie w zakresie programowania bądź skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów, takich jak COOLONE.

Języki programowania, które warto znać

Języki programowania, które warto znać

Jeżeli chodzi o programowanie, w tworzeniu skutecznego SEO jest przydatne m.in. przy link buildingu. To proces, który pozwala na optymalizację strony internetowej dla wyszukiwarek zarówno, wewnątrz, jak i na zewnątrz strony. Poza tym, roboty Google podczas indeksowania witryn sprawdzają, w jakim języku programowania została napisana dana strona.

Wśród najważniejszych języków programowania można wymienić: obiektowe, proceduralne, interpretowane, skryptowe i dynamiczne. Jednak na początku nie ma konieczności posiadania wiedzy na temat wszystkich wyżej wymienionych języków. Zamiast tego, istotną informacją jest podział tworzenia strony na warstwę wizualną (Front-End) oraz warstwę serwowaną (Back-End). Wybór właściwego języka jest uzależniony od tego, nad jakim elementem przeprowadzane są prace.

Najpopularniejsze języki programowania to:

  • JavaScript – język wykorzystywany w tworzeniu strony wizualnej. Ze względu na fakt, iż jest bardzo uniwersalny wykorzystują go praktycznie wszyscy programiści. Znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w tworzeniu Front-Endu, ale również modułów aplikacji mobilnych i na urządzenia stacjonarne
  • PHP – język skryptowy mający ogólne zastosowanie. Język dopasowany na potrzeby tworzenia stron internetowych oraz aplikacji. Poprzez jego wykorzystanie możliwe jest m.in. odbieranie danych z formularzy, generowanie dynamicznych treści, czy tworzenie obrazków
  • PYTHON – język stosowany głównie podczas analizy danych oraz ich wizualizacji. Co istotne? Posiada swój framework Django, dzięki któremu można pisać aplikacje
  • MYSQL – język najczęściej używany przy obsłudze baz danych. Jest nie tylko bardzo szybki, ale również niezawodny. Jego dużą zaletą jest fakt, iż jest dostępny na bezpłatnej licencji
  • C# – kolejna wersja języka C++, który wykorzystywany jest przede wszystkim do tworzenia gier komputerowych

Reasumując, jeżeli chcesz efektywniej wykorzystać działania SEO i zapewnić sobie większy sukces, warto poznać choćby podstawy języków, w których projektuje się strony internetowe. Należy jednak pamiętać, że nieumiejętne stosowanie na stronie języków programowania oraz brak optymalizacji mogą przyczynić się do tego, że wyszukiwarka Google nie wypozycjonuje strony według Twoich oczekiwań. W związku z powyższym, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy, która świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi pozycjonowania, takiej jak COOLONE! Zapraszamy!

 

Darmowa konsultacja