Pomysły na sezonowe sklepy online

Pomysły na sezonowe sklepy online

Pomysły na sezonowe sklepy online

Z pewnością każdy właściciel sklepu internetowego chciałby znaleźć skuteczny pomysł na biznes, który zapewnił by zyski przez 365 dni w roku. Jednak warto czasem rozszerzyć swoją ofertę i wykorzystać sezon na określone produkty bądź usługi. Wówczas nie tylko zdobędziesz nowych odbiorców, ale zaspokoisz również potrzeby stałych Klientów. Poznaj już dziś najlepsze pomysły na sezonowe e- sklepy! Zapraszamy do lektury.

Pamiętaj, że niezależnie od pory roku, z pewnością znajdziesz asortyment, który cieszy się w tym czasie jeszcze większym zainteresowaniem. W tej sytuacji możesz zbudować odrębny sklep online, w którym będziesz oferować wyłącznie sezonowe produkty- nie zawsze związane z Twoją branżą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też rozszerzenie oferty na określony czas, jednak wtedy asortyment musi być związany zarówno z branżą Twojej firmy, jak i tym, czym zajmujesz się na co dzień.

Pomysły na sezonowe e- sklepy

Ekologiczne naczynia jednorazowego użytku i akcesoria gastronomiczne

Ekologia jest trendem, który cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem (szczególnie wiosną i latem). To właśnie w tym czasie chętnie sięgamy po jednorazowe talerzyki, miski, widelce czy słomki. To jeden z głównych powodów, dla którego warto zastanowić się nad sprzedażą sezonowych, ekologicznych naczyń. Co ciekawe, ostatnim czasem dużą popularnością cieszą się papierowe słomki oraz sztućce wykonane z drewna. Interesującym pomysłem są także szklane butelki służące do wielorazowego użytku- to produkty, które z powodzeniem możesz sprzedawać przez cały rok!

Urządzenia pomocne podczas pracy home office

Praca zdalna znacznie zyskała na popularności od momentu nastania pandemii koronawirusa. Aczkolwiek wiele wskazuje na to, ze ten trend nie skończy się zbyt szybko, przede wszystkim ze względu na mnóstwo zalet tej formy pracy. Dlatego, warto rozszerzyć swój asortyment m.in o mikrofon, laptop, monitor, kamerkę internetową, tablet czy fotel biurowy. Owszem, większość tych produktów możesz sprzedawać przez cały rok, jednak największą popularnością będą cieszyły się wraz z końcem wakacji a także pod koniec roku kalendarzowego.

Specjalne zestawy prezentowe

Zarówno listopad, jak i grudzień to miesiące, podczas których dużym zainteresowaniem cieszą się gotowe prezentowe zestawy. Ich ogromną zaletą jest to, że możesz je tworzyć, prowadząc kilka różnorodnych biznesów. W zależności od branży firmy- bez problemu przygotujesz kosz pełen słodyczy, zestaw ciastek, zabawek bądź kosmetyków. To idealne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz budować specjalnych sezonowych e-sklepów, a jednocześnie skorzystasz z tych samych trendów.

Zabawki dla maluchów i nieco starszych

Czy wiesz, że zabawki o charakterze edukacyjnym sprzedają się doskonale w różnych momentach w ciągu roku? Jednak zdecydowanie największe zainteresowanie osiągają pod koniec listopada i w grudniu. Nic w tym dziwnego, bowiem stanowią świetny pomysł na prezent gwiazdkowy. Ponadto, zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci lubią być obdarowywane zabawkami nie z okazji urodzin, ale także imienin czy Dnia Dziecka! To wszystko sprawia, że możesz je sprzedawać przez 365 dni w roku, aczkolwiek największy wzrost sprzedaży dostrzeżesz właśnie w okresie świątecznym.

Akcesoria do grillowania, baseny, trampoliny

Wiosna i lato to świetny czas na sprzedaż akcesoriów ogrodowych: basenów, grillów czy trampolin. Dlatego, naprawdę warto zadbać o to, aby w tym czasie poszerzyć asortyment swojego sklepu internetowego. Szczególnie dużą popularnością wśród Klientów cieszą się: dmuchane materace, pokrowce na baseny, drabinki oraz akcesoria do grillowania. Zaopatrując w ten sposób swój sezonowy sklep internetowy, możesz być pewien sporych zysków!

Hulajnogi i rowery

Początek wiosny to początek sezonu na zakup rowerów. Głównym tego powodem są nie tylko coraz lepsze warunki panujące na zewnątrz, ale także okres komunijny. Co więcej? kilku lat jest to również okres wzrostu sprzedaży hulajnóg standardowych oraz elektrycznych, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność.

Wiatraki i klimatyzatory

Jeśli prowadzisz sklep online, którego sprzedaż nakierowana jest przede wszystkim na lato, powinieneś zadbać o to, aby w ofercie znalazły się wiatraki oraz klimatyzatory przenośne. Zapewniamy, ze wraz z rozpoczęciem gorących dni, z pewnością zaobserwujesz duży wzrost sprzedaży. Jeśli dodatkowo zadbasz o marketing sezonowy, zdobędziesz szerokie grono nowych Klientów

Uniwersalne lodówki turystyczne

Jasną rzeczą jest, iż lodówki turystyczne sprzedają się najlepiej w sezonie letnim, aczkolwiek możesz je sprzedawać w ciągu całego roku. To produkty cieszące się zainteresowaniem szczególnie wtedy, gdy szykuje się urlop czy dłuższa wycieczka. O czym warto pamiętać? W żadnym wypadku nie musisz ograniczać się wyłącznie do lodówek turystycznych! Możesz dołączyć do swojego asortymentu m.in. pudełka chłodzące, torby izolacyjne czy konwertery napięcia, czyli elementy niezbędne do zasilania sprzętu.

Przybory szkolne

Przybory i akcesoria szkolne to doskonały pomysł na handel pod koniec lata. To właśnie w tym czasie zaczyna się zakup książek, akcesoriów i ubrań. Możesz wybierać spośród bardzo wielu opcji np. piórniki, zeszyty, plecaki szkolne czy obuwie sportowe.

Ozdoby świąteczne i choinki

Prowadzisz sklep internetowy, którego sprzedaż nastawiona jest na okres zimowy, a zwłaszcza świąteczny? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest handel różnego typu ozdobami gwiazdkowymi np. łańcuchy, bombki, lampki choinkowe oraz sztucznymi choinkami.
Jak widać możliwości jest naprawdę mnóstwo a jedyne co musisz zrobić, to określić cel, który chcesz osiągnąć. Jesteśmy przekonani, że powyższy poradnik okaże się pomocny dla wszystkich planujących w przyszłości sezonową sprzedaż online. W razie jakichkolwiek pytań- zapraszamy do kontaktu!

Darmowa konsultacja