Wybierz narzędzia, które ułatwią prowadzenie firmy!

Wybierz narzędzia, które ułatwią prowadzenie firmy

Wybierz narzędzia, które ułatwią prowadzenie firmy!

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wieloma różnymi zadaniami, których na samym początku może być naprawdę sporo. Co istotne? Pamiętaj, aby ich w żadnym wypadku nie lekceważyć, zwłaszcza jeśli dotyczą strony internetowej lub reklamy. W tej sytuacji warto skorzystać z dostępnych, nowoczesnych rozwiązań, które pomogą Ci jeszcze szybciej wykonać dane zadanie. Nie ma na co czekać- przeczytaj poniższy artykuł i poznaj narzędzia ułatwiające prowadzenie firmy. Narzędzia, jakie masz do dyspozycji są nie tylko funkcjonalne, ale też proste w obsłudze a do tego bezpłatne. Wybierając takie rozwiązanie nie musisz martwić się wysokimi kosztami. Poprzez samodzielne wykonanie różnych zadań zyskasz pełną kontrolę nad rozwojem biznesu online oraz przekonasz się, o ile łatwiejsze jest prowadzenie firmy wykorzystując nowoczesne programy bądź aplikacje. Zapraszamy do lektury!

Popularne narzędzia ułatwiające prowadzenie biznesu

Google Docs

Choć pierwsza propozycja może wydawać się nieco zaskakująca, jednak bardzo szybko możesz przekonać się, jak dużo zalet zapewni Twojej firmie to popularne narzędzie. Po pierwsze stanowi nie tylko wygodną, ale rozbudowaną możliwość dla pakietu MS Office. A to jeszcze nie wszystko! Pomijając tworzenie tekstów, prezentacji czy arkuszy kalkulacyjnych Google zapewnia Ci znacznie więcej. Bardzo dużą zaletą tego narzędzia jest, że znajduje się w chmurze, co pozwala bez żadnego problemu udostępniać określone pliki pracownikom. Google Docs daje ci także kontrolę nad tym, kto może otrzymać dostęp do plików oraz w jakim zakresie może z nich korzystać. Ciekawym rozwiązanie jest transkrypcja tekstu- narzędzie pozwala stworzyć kompletny zapis zebrania lub rozmów z Klientami. Specjalny pakiet Google ułatwia też prowadzenie wideokonferencji. Takie rozwiązanie ma bardzo duże znaczenie podczas pracy zdalnej.

Canva

Zarówno social media, artykuły, jak i strony internetowe potrzebują odpowiednio dopasowanych grafik! Obecnie wiele firm wybiera gotowe rozwiązania, gdyż są one znacznie tańsze. Owszem jest to dobry wybór, szczególnie jeśli zależy Ci na ciekawym rezultacie bądź nie masz czasu na tworzenie interesujących grafik na własną rękę. Aczkolwiek, jeśli zależy Ci na oryginalnej i wyróżniającej się stronie www, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów- koniecznie sprawdź Canva. To narzędzie, które cieszy się dzisiaj dużym zainteresowaniem ze stron firm i przedsiębiorstw. Oferuje wiele darmowych szablonów, których wymiary są odpowiednio dopasowane do mediów społecznościowych np. Instagrama czy Facebooka. Wykorzystując ten program możesz m.in. stworzyć logo, zaprojektować wizytówkę lub grafikę na stronę internetową. Mimo, iż darmowa wersja ma kilka ograniczeń, z pewnością znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań. Ponadto możesz je w dowolny sposób modyfikować: dodawać napisy czy zmieniać kolor. Dzięki narzędziu Canva z łatwością stworzysz wiele idealnie dopasowanych grafik!

Google Analytics

O czym należy pamiętać? Monitorowanie ruchu na stronie internetowej jest bardzo istotne, zwłaszcza jeśli zależy Ci sprawdzeniu efektu pozycjonowania bądź kampanii Google Ads. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest narzędzie Google Analytics. Wykorzystując je dowiesz się m.in. kto najczęściej odwiedza Twoją witrynę, skąd pochodzą użytkownicy a także jakie są wyniki konwersji. Pamiętaj, że odpowiedź na każde z tych pytań pozwoli Ci nie tylko łatwiej zarządzać firmą, ale zapewni zdecydowanie większe zyski! Dużym atutem oferowanego rozwiązania jest fakt, iż możesz z niego korzystać zupełnie za darmo. Jedyne co musisz posiadać, to własne konto w Google oraz witrynę, która notuje miesięczne wyświetlenia poniżej 5 milionów.

Ważne! Google Analytics będzie funkcjonował dobrze, jeśli wkleisz odpowiedni fragment kodu JavaScript. Tym sposobem program będzie mógł systematycznie kontrolować konwersję na stronie www!

Darmowe i płatne banki zdjęć

Czy wiesz, że wygląd Twojej strony internetowej często wpływa na decyzję odbiorców odnośnie skorzystania z oferty? Z tego powodu narzędzia ułatwiające prowadzenie firmy muszą posiadać zarówno darmowe, jak i płatne banki zdjęć. To miejsce, w którym znajdziesz naprawdę wiele inspiracji, a także zyskasz sposób na dodatkowe urozmaicenie strony czy konta w social mediach. Ważne jest, aby wybierać grafiki z odpowiednią licencją. Najlepszym rozwiązaniem jest Creative Commons Zero. W tym przypadku możesz w dowolny sposób nie tylko edytować zdjęcie, ale również powielać je czy wykorzystywać w innych celach komercyjnych. Tego typu fotografie możesz znaleźć m.in na stronach typu: Pexels, Pixabay, Unsplash, Pixinio czy Adobe Stock.

Narzędzia do prowadzenia księgowości

Każdy, kto prowadzi własną firmę doskonale wie, jak duże znaczenie ma przejrzystość w papierach, a szczególnie poprawnie uporządkowana księgowość. To wszystko możesz osiągnąć, korzystając ze specjalnych narzędzi. Do wyboru masz naprawdę wiele opcji- wśród najprostszych znajduje się standardowy arkusza kalkulacyjny. Dostępne są także inne rozwiązania typu Sage Symfonia bądź inne narzędzia ERP. To świetne programy, które nie tylko umożliwiają wystawianie faktur, ale zapewniają kontrolę nad rozliczeniami, płatnościami czy logistyką. Ich niewątpliwą zaleta jest możliwość obsługiwania w chmurze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz udostępniać informacje pracownikom z innych działów, co zdecydowanie usprawnia ich pracę. Kolejną ciekawą alternatywą są też specjalne programy do księgowości internetowej. Mimo, iż jest to rozwiązanie, które sprawdza się najbardziej w przypadku jednoosobowych działalności (z niewielką ilością produktów lub usług), jednak pozwoli wiele zaoszczędzić!

Asana

Jeśli chcesz, aby Twój biznes sprawnie działał, powinieneś nauczyć się skutecznie zarządzać czasem! Narzędzie Asana to nowoczesny program, który pozwala organizować zadania (nawet dla całej grupy). Dodatkowo w wersji darmowej możesz m.in. określić deadline, stworzyć specjalną listę zadań a także przypisać dane zadanie konkretnej osobie. Przy pomocy tego typu narzędzi nie tylko nauczysz się efektywniejszego zarządzania zasobami ludzkimi, ale znacznie poprawisz pracę całego zespołu. Dzięki Asana skuteczniej wykorzystasz swój czas np. łatwo zaplanujesz wszystkie działania nie pomijając żadnego. Bardzo podobne funkcje co Asana ma również Nozbe, przez co możesz wypróbować zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie i wybrać te, które okaże się lepsze dla Twojej firmy!

Microsoft Teams

Pamiętaj, że łatwa i bezproblemowa komunikacja to główny klucz do sukcesu większości firm. Ma ona olbrzymie znaczenie, zwłaszcza jeśli pracujesz zdalnie lub hybrydowo. W tej sytuacji warto skorzystać z narzędzi typu: Zoom, Microsoft Teams lub Google Meet. Wszystkie wymienione rozwiązania gwarantują podobne funkcje, które bez wątpienia sprawdzą się bardzo dobrze w Twojej firmie! Narzędzie znacznie ułatwi Ci prowadzenie spotkań, rozmów głosowych oraz wideokonferencji. Poza tym Microsoft Teams możesz też podłączyć do pakietu Office, czy włączyć czat, dzięki czemu zyskasz dodatkowy sposób komunikacji z zespołem.
Mamy nadzieję, iż powyższy artykuł okaże się cenną wskazówką dla osób prowadzących biznes online! Jednak w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości- zawsze i chętnie służymy fachową pomocą. Serdecznie zapraszamy.

Darmowa konsultacja