Reklamy PPC – czy warto skorzystać z takiej formy marketingu w sieci?

Reklama PPC

Reklamy PPC – czy warto skorzystać z takiej formy marketingu w sieci?

Model reklamowy, w którym płatność odbywa się tylko za kliknięcie użytkownika prowadzące do promowanej strony internetowej, nazywamy PPC (Pay Per Click), a w niektórych kontekstach również Cost Per Click. Przeczytaj poniższy poradnik i zastanów się, czy jest to odpowiednia forma marketingu internetowego dla Ciebie.

Jak można zastosować reklamy PPC?

Model PPC jest często stosowany w kampaniach reklamowych prowadzonych w wyszukiwarkach internetowych i sieciach kontekstowych. Jest to również praktyczna opcja dla reklam umieszczanych na wynajmowanych przestrzeniach reklamowych na stronach internetowych czy blogach.

Dużym atutem PPC jest możliwość samodzielnego określenia maksymalnego budżetu przez reklamodawcę, który jest następnie stopniowo wykorzystywany. Kiedy fundusze na kampanię się wyczerpują, pojawia się informacja o konieczności uzupełnienia budżetu. PPC oferuje także przewagę płacenia tylko za konkretne działania użytkowników, a nie za samą obecność reklamy w sieci. Co więcej, ten rodzaj reklamy pozwala na szczegółową analizę danych z kampanii, np. w Google Ads.

Ile kosztują reklamy PPC?

Cena reklamy PPC jest uzależniona od kosztu kliknięcia, który zależy od popularności słowa kluczowego i umiejscowienia przekazu marketingowego. Z tego powodu jedno kliknięcie może kosztować od kilku groszy do kilkudziesięciu złotych. Słowa kluczowe o niskiej popularności są tańsze niż te, które często pojawiają się w wyszukiwaniu. Równie ważna jest intencja użytkowników i liczba reklamodawców, którzy stworzyli materiały marketingowe dla konkretnej frazy. Warto jednak pamiętać, że reklama rozliczana od kliknięcia nie powinna być jedynym podejściem do marketingu online Twojej firmy. Często stanowi ona uzupełnienie ogólnej strategii, obejmującej m.in. content marketing, SEO i media społecznościowe.

Jeżeli zainteresowało Cię kompleksowe podejście do marketingu internetowego (w tym kampanie reklamowe PPC), możesz skorzystać z usług renomowanej agencji SXO – COOLONE. W tym przypadku masz pewność, że koszty tej formy marketingu internetowego nie przekroczą Twoich możliwości. Ty określisz maksymalny koszt, na który możesz sobie pozwolić. Im lepsza jakość reklamy, tym niższa stawka PPC, dlatego warto powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom.

Czy warto zainwestować w reklamy PPC?

Jesteśmy przekonani, że inwestowanie w model marketingu internetowego PPC jest opłacalne. Dlaczego?

  • Przede wszystkim reklamy Pay Per Click zapewniają Ci kontrolę nad budżetem
  • Po drugie, płacisz tylko za konkretną akcję, co oznacza, że wydatki na promocję, np. Twojej strony internetowej czy produktu, są inwestycją, która przynosi zwrot z każdą wydaną złotówką
  • Po trzecie, reklamy PPC są precyzyjne, gdyż specjaliści od marketingu internetowego kierują kampanie na wartościowe słowa kluczowe. Wykluczają słowa, które generują kliknięcia, ale nie przynoszą korzyści biznesowych. Przy wyborze słów kluczowych badane są intencje użytkowników
  • Kolejnym argumentem za wyborem PPC jest możliwość publikowania przekazu marketingowego w wielu miejscach, co umożliwia reklamowanie firmy m.in. w wynikach wyszukiwania lub na stronach internetowych należących do sieci reklamowej

Podsumowując, reklamy rozliczane w modelu Pay Per Click mogą przynieść znaczne korzyści, ale wymagają skorzystania z usług specjalistów, którzy nie tylko dobrze dobiorą słowa kluczowe, ale także stworzą odpowiednie kreacje reklamowe i będą efektywnie zarządzać budżetem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą COOLONE!

 

Darmowa konsultacja