Moje opinie Google – jak je sprawdzić?

Moje opinie Google – jak je sprawdzić

Moje opinie Google – jak je sprawdzić?

Wyszukiwarka Google jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek na świecie. Dodatkowo wraz z rozwojem nowoczesnych technologii oraz internetu coraz więcej użytkowników korzysta z Google w poszukiwaniu informacji, produktów bądź usług. Co więcej? Wraz z rosnącą popularnością Google wzrasta także znaczenie opinii Klientów – stanowią one istotny czynnik, jaki wpływa na decyzje zakupowe oraz wybory konsumentów.

W poniższym poradniku podpowiemy Ci, jak sprawdzić swoje recenzje wystawione w Google. Być może przyda Ci się to m.in. wtedy, gdy zmienisz zdanie o danym usługodawcy i zechcesz zmienić opinię na jego temat. Zapraszamy!

Czym są opinie Google i jak je sprawdzić?

Opinie Google najprościej ujmując to recenzje i oceny Klientów publikowane pod firmowymi wizytówkami. Należy przy tym zaznaczyć, iż jest to również jeden z najlepszych sposobów na docenienie firmy w internecie lub wskazanie jej największych wad. Oczywistą rzeczą jest, że pozytywne opinie są pożądane przez każdego właściciela firmy – chcą oni bowiem, aby na ich profilach firmowych widniały opinie, które wskazują wyłącznie na wysoką jakość realizowanej oferty (istotne jest uzyskanie 5 gwiazdek). Z kolei, w przypadku negatywnych ocen Google, są one wystawiane najczęściej w sytuacji, gdy użytkownicy są bardziej skłonni do niezadowolenia z obsługi firmy bądź wyrzucania swojej frustracji.
Niestety, ale aby właściciel danej firmy mógł otrzymać bardzo dobrą opinię, najczęściej musi się sporo napracować. Mowa tutaj nie tylko o poświęceniu, nakładzie pracy, ale również pieniądzach. Ponadto, wystarczy tylko małe jedno potknięcie, aby na firmowym profilu pojawiły się negatywne wpisy internautów. Zdarza się jednak również, że w niektórych sytuacjach niezadowoleni użytkownicy chcą zmienić swoją recenzję. Właśnie dlatego, jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój firmowy profil Google był w odpowiedni sposób zoptymalizowany – skorzystaj z usług doświadczonej agencji marketingowej, takiej jak COOLONE!

Sprawdź swoje opinie Google – poznaj najprostszy sposób

Zastanawiasz się, jak sprawdzić swoje opinie Google? Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Opinie” na swoim profilu Google i możesz sprawdzić recenzje, które publikowałeś w przeszłości. Z lewej strony zobaczysz, zarówno liczbę wystawionych gwiazdek, jak i treść danej opinii. Co istotne? Jak już wyżej wspomnieliśmy w każdym momencie możesz edytować opublikowane przez siebie opinie. Możesz tego dokonać na trzy sposoby:

  • edytuj opinię
  • usuń opinię
  • dodaj zdjęcie

Pamiętaj, że niezależnie od tego jak dawno opublikowałeś jakąś recenzję, w każdym momencie możesz do niej powrócić oraz wprowadzić zmiany. To świetne rozwiązanie, które sprawia, że nigdy nie jest za późno na jej modyfikację. Należy jednak również pamiętać, że treści już opublikowane prawdopodobnie ktoś zdążył przeczytać.

Sprawdzanie swoich opinii Google – dlaczego warto

Sprawdzanie swoich opinii Google – dlaczego warto?

Może zdarzyć się, że jakiś czas temu byłeś w miejscu, w którym doświadczyłeś nieprzyjemnej sytuacji i pod wpływem chwili i emocji wystawiłeś złą, negatywną recenzję, lecz po pewnym czasie ochłonąłeś. Często zdarza się, że po publikacji emocjonalnej opinii ktoś decyduje się wycofać wcześniej napisane słowa. Zatem, jeżeli należysz do grupy tych osób, z pewnością skorzystasz z tego rozwiązania, wiedząc jak sprawdzić swoje opinie Google.

Jeżeli zdecydujesz się na publikowanie swoich recenzji w Mapach Google, musisz mieć świadomość tego, że nie jesteś anonimowy. Prościej mówiąc, wszędzie są widoczne informacje powiązane z kontem takie jak m.in. Twoje imię oraz nazwisko, opinie, które dodałeś oraz inne multimedia. W związku z powyższym najlepszym rozwiązaniem jest wystawianie takich opinii, których nie będziesz się wstydził m.in. przed swoim pracodawcą bądź znajomymi, czy rodziną.

W celu sprawdzenia swoich opinii Google, należy wejść w „Ustawienia konta” na tej platformie. Postępując w ten sposób nie tylko sprawdzisz, ile wystawiłeś gwiazdek oraz co napisałeś pod profilem danej firmy, ale również edytujesz, usuniesz lub dodasz zdjęcia do danej recenzji. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wypaść jak najlepiej na tle konkurencji w wizytówkach Google, koniecznie sprawdź naszą ofertę. COOLONE to usługi sprawdzonej agencji marketingowej!

Darmowa konsultacja