Lista i przykłady najlepszych haseł reklamowych

Marketing strategiczny

Lista i przykłady najlepszych haseł reklamowych

Reklamowe slogany często stają się kluczem do utrwalenia w pamięci odbiorców danej reklamy. Jednak wymyślanie takich haseł to proces wymagający, zarówno umiejętności jak i doświadczenia. Nie istnieje jedna uniwersalna reguła, jaka powinna nim kierować. Zapoznaj się z poniższym artykułem i odkryj, jakie są najbardziej nieśmiertelne slogany reklamowe!

Jakie powinny być slogany reklamowe?

Najczęściej spotykane slogany reklam składają się z trzech, maksymalnie czterech słów. Choć mogą wydawać się krótkie, ich długość umożliwia wywołanie odpowiednich skojarzeń. Dobry slogan powinien być przede wszystkim łatwy do zrozumienia, ponieważ pozwala dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Co więcej, czasem slogany mogą mieć ukryte znaczenie, ale podstawowe przesłanie powinno być jasne dla wszystkich. Użycie skomplikowanego języka nie jest zalecane w tym kontekście.

Dobry slogan powinien również współgrać z innymi elementami identyfikującymi markę. Oznacza to, że nawet najlepsze hasła mogą nie pasować do określonego image’u firmy. Wybrane słowa powinny również harmonizować z logotypem. Skuteczne hasło reklamowe powinno również być autonomiczne, tzn. umożliwić rozpoznanie produktu niezależnie od nazwy i logotypu firmy.

Dobór hasła reklamowego dostosowany do grupy docelowej

Pamiętaj, że dobór odpowiedniego hasła musi być skrojony na miarę grupy docelowej. Dla efektywnej kreacji, konieczne jest precyzyjne zdefiniowanie targetu. Kluczowe jest też, aby slogan był łatwy do wymówienia. Najlepsze slogany często przenikają do języka codziennego. Przyjemne dźwięki stają się pozytywnym skojarzeniem z marką, podczas gdy zawiłe konstrukcje językowe mogą odstraszyć potencjalnego klienta. Dobrze skonstruowany slogan powinien również charakteryzować się odpowiednią rytmiką. Np. slogan „Dłuższe życie każdej pralki to Calgon” niemal niemożliwy jest do odczytania bez zachowania znanej melodii z reklamy.

Co więcej? Ciekawym pomysłem, aby slogany były pamiętane, jest użycie gry słów. Twórcy tych haseł często używają słów o podobnym brzmieniu. Chociaż nie zawsze, jednak często skupiają się na języku korzyści. Przykładem może być tu Biedronka z hasłem reklamowym „Codziennie niskie ceny”. Jeżeli chcesz zadbać o marketing swojej firmy, skorzystaj z pomocy ekspertów w tej dziedzinie, takich jak agencja marketingowa COOLONE. Bez wahania powierz swoją markę doświadczonej agencji marketingowego internetowego. Zapoznaj się również z listą haseł, które są powszechnie znane.

Ponadczasowe hasła reklamowe

Wśród haseł reklamowych, które zyskały na popularności wśród polskich odbiorców, warto wymienić:

  • Apart – „Z miłości do piękna”
  • Alior Bank- „Wyższa kultura bankowości”
  • Soraya- „Najlepsza przyjaciółka mojej skóry”
  • McDonald’s- „I’m lovin’ it”

Wszystkie powyższe slogany spełniają wytyczne, które opisaliśmy wcześniej. Są zatem zarówno krótkie, składające się z maksymalnie 3-4 słów, jak i proste w odbiorze. Właśnie to pozwala im dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Dzięki przyjemnej dla ucha frazie, łatwo zostają w pamięci i budzą pozytywne skojarzenia z danymi firmami.

Podsumowując, skuteczne slogany reklamowe muszą spełniać określone kryteria, które omówiliśmy w tym artykule. Wszystkie slogany, które umieściliśmy na liście ponadczasowych, spełniają te kryteria. Dobrze dobrany slogan ma ogromne znaczenie dla skuteczności działań marketingowych. Jeżeli jesteś zainteresowany wsparciem kreatywnych copywriterów, możesz zlecić stworzenie sloganów reklamowych doświadczonej agencji marketingowe COOLONE. Zapraszamy!

Darmowa konsultacja