Jaki hosting wybrać dla własnej strony www?

Jaki hosting wybrać dla własnej strony www

Jaki hosting wybrać dla własnej strony www?

Aby witryna mogła działać prawidłowo, potrzebuje odpowiedniego hostingu. Czytając poniższy artykuł dowiesz się m.in. jak znaleźć dobry hosting oraz na co warto zwrócić uwagę wybierając usługę. Powinieneś pamiętać o kilku ważnych aspektach!

Czym jest hosting? Wyjaśnienie

Jeśli chcesz mieć swoją stronę www, musisz wybrać właściwy hosting. To rodzaj usługi, która świadczona jest przez wiele firm, a polega na udostępnianiu pamięci, dzięki czemu wszystkie dane Twojej strony mogą być bezpiecznie przechowywane. Nierzadko hosting ma również wpływ na szybkość ładowania strony internetowej. Usługi różnią się od siebie dodatkowymi opcjami w zależności od dostawców. Jeśli zależy Ci na wyborze jak najlepszego hostingu, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii!

Hosting dla sklepu i strony firmowej

Obecnie w sieci znaleźć można wiele firm, których każda z ofert może wydać się bardzo interesująca. Jednak, zanim ostatecznie zdecydujesz się na daną usługę, dokładnie ją sprawdź! Poniżej przedstawiamy cenne wskazówki- jak dobrze wybrać hosting.

  • Cena- niska cena nie zawsze jest gwarancją profesjonalnej usługi. Warro zwrócić uwagę na gwiazdkę, która często znajduje się nad kwotą, gdyż wyjaśnia ona dlaczego dana usługa tyle kosztuje. Wybierając hosting pamiętaj, że często firmy proponują przez pierwszy rok atrakcyjne, niskie ceny za realizację usług, aby w późniejszym czasie zdecydowanie podnieść stawkę
  • Szybkość ładowania strony- usługa musi być przede wszystkim szybka. Jeśli Twoja witryna będzie się zbyt długo ładować, stracisz wielu potencjalnych Klientów. Użytkownicy nie chcą czekać, dlatego należy zadbać o to, aby strona wyświetlała się jak najszybciej
  • Problemy techniczne – zanim wybierzesz odpowiedni hosting dla sklepu i strony www, poszukaj informacji na temat firm, których oferta Cię interesowała. W tym celu warto skorzystać z forum, gdyż właśnie tam znajdują się cenne opinie Klientów, bądź social mediów. Dużym problemem wielu dostawców hostingu są awarie techniczne i przerwy w działaniu. Gdy strona internetowa nie będzie działać, a tym samym jej wyświetlanie nie będzie możliwe, znacznie utrudni pozyskanie szerszego grona Klientów
  • Skrzynki e-mailowe – jednego, czego możesz być pewien, to że internauci z pewnością będą pisać do Ciebie wiadomości tekstowe. W tej sytuacji doskonale sprawdzi się skrzynka e- mail. Co istotne? Podczas zamawiania hostingu, dobrze jest sprawdzić, ile skrzynek e- mail możesz otworzyć. To istotne, ponieważ są firmy, które chcą mieć ich kilka. Jednak nic straconego, bowiem zawsze możesz wykupić skrzynki e- mail u innych dostawców, lecz lepszym rozwiązaniem jest posiadanie tej usługi wraz z hostingiem

Czy hosting ma wpływ na pozycjonowanie?

Wybór hostingu dla sklepu i strony firmowej powinien być podyktowany przede wszystkim tym, iż jest to usługa mająca wpływ na pozycjonowanie. Już od dawna zarówno Google, jak i wiele innych wyszukiwarek poleca witryny, których czas ładowania jest krótki. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy mogą szybko otwierać strony internetowe i je przeglądać. Hosting wpływa na pozycjonowanie, ponieważ od tej usługi zależy prędkość ładowania wszystkich podstron.

Należy dodać, że niektórzy z dostawców usług dzielą adres IP z innymi stronami www. W tej sytuacji zbyt słaby hosting może utrudnić proces pozycjonowania. Zastanawiasz się, o co chodzi konkretnie? Jeśli Twoja witryna jest powiązana z innymi stronami, na których umieszczane są nieodpowiednie dla użytkowników treści, może być negatywnie postrzegana przez algorytm Google.
Wiesz już, że hosting wpływa na pozycjonowanie. Pamiętaj o tym wybierając dostawcę usługi. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonej i doświadczonej firmy, gdyż dzięki temu możesz liczyć na profesjonalną i kompleksową pomoc techniczną. Sprawdź też, jaki będzie koszt hostingu w przeciągu kilku lat. W momencie, gdy wiesz już na co należy uważać, z pewnością łatwiej znajdziesz usługę idealnie dopasowaną do własnych potrzeb. Zawsze możesz również zapytać o opinie specjalistów zajmujących się projektowaniem stron www. Zapraszamy do kontaktu!

Darmowa konsultacja