Jaka powinna być idealna strona internetowa? Poznaj najskuteczniejsze sposoby!

Jaka powinna być idealna strona internetowa Poznaj najskuteczniejsze sposoby

Jaka powinna być idealna strona internetowa? Poznaj najskuteczniejsze sposoby!

Nie od dziś wiadomo, że internet jest bardzo konkurencyjnym miejscem. Myślisz, że zachęcenie ludzi do odwiedzenia Twojej strony wystarczy? Otóż nie! Jest to tylko połowa sukcesy, ponieważ nie liczy się samo kliknięcie, a zaangażowanie. Chcemy, aby nasi potencjalni Klienci znaleźli na naszej stronie internetowej wszelkie potrzebne informacje i z chęcią udostępniali je w mediach społecznościowych. Poniżej przedstawiamy sprawdzone praktyki, którymi warto się kierować podczas projektowania witryny. Zapraszamy do lektury!

Zadbaj o szybkie ładowanie strony

Mimo, iż zdecydowana większość z nas może cieszyć się dzisiaj szybkim łączem internetowym, jednak niezależnie od tego, zawsze jest większa ilość danych, treści oraz zdjęć do pobrania. O czym warto pamiętać? Trzeba wziąć pod uwagę mobilnych użytkowników, którzy nie zawsze mogą liczyć na tak wspaniałą prędkość połączenia, w momencie odwiedzania naszej strony internetowej. Idealna strona www w żadnym wypadku nie może wolno się ładować! Powinieneś wiedzieć, że zbyt wolne ładowanie się witryny bywa niezwykle irytujące i najczęściej skutkuje tym, ze internauta woli wyłączyć daną zakładkę, niż czekać na pojawienie się treści.

Nie umieszczaj zbyt dużej ilości tekstu na stronie internetowej

Jeśli chcesz, aby treść strony dawała Klientom, to czego szukają i to w jak najlepszej formie- musisz umiejętnie balansować między ilością szczegółów a długością tekstu. Choć nie ma nic trudnego w napisaniu nawet kilkudziesięciu zdań o swoich produktach bądź usługach, jednak sporym wyzwaniem jest opisać je w kilku słowach i w jak najbardziej interesujący sposób, dodatkowo zawierając przy tym wszystkie istotne informacje.

Witryna powinna mieć dobrą nawigację

Jest jedna bardzo ważna kwestia, której nie wolno lekceważyć! Jeśli Twoi czytelnicy nie wiedzą jak poruszać się po stronie internetowej, możesz być pewien, że tak szybko jak ją odwiedzili, tak szybko ją opuszczą. Jasne, bezpośrednie i proste w obsłudze menu stanowi główny klucz do utrzymania ich uwagi. Korzystając z usług doświadczonych specjalistów zyskujesz gwarancję otrzymania profesjonalnej i kompleksowej strony internetowej, dopracowanej w każdym calu! Co więcej? Możesz również stosować wewnętrze linki, które szybko przeniosą użytkowników do konkretnej, wybranej sekcji!

Mniejsza grafika na stronie www

Czy wiesz, że zoptymalizowana grafika dotyczy prędkości pobierania? Webdesingerzy często tworzą strony internetowe, które mogłyby być jeszcze lepsze, gdyby wykorzystali mniejsze obrazy. Co istotne? Nie można robić zdjęcia i przesłać go do swojej witryny bez kompresji i optymalizacji. Równie istotnym sposobem przyśpieszenia wyświetlania obrazów są skrypty CSS. Dzięki ich zastosowaniu wykorzystywane najczęściej grafiki np. logo lub ikony mediów społecznościowych, nie muszą być po raz kolejny pobierane podczas odwiedzania każdej zakładki!

Kolorystyczna spójność

Mimo, iż grafika i treści odgrywają bardzo ważną rolę na witrynie, jednak najważniejsze jest umiejętne operowanie kolorami. Zastanawiasz się dlaczego? Odpowiednie kolory mają ogromne znaczenie dla internautów, dlatego zastosowanie niewłaściwego koloru może być źle odebrane, jeśli nie zachowamy ostrożności. Strony internetowe są ze swej natury neutralne, dlatego też zastosowanie w nich jedynie ciemnych kolorów będzie automatycznie kojarzyło się z czymś przykrym, a dodatkowo może utrudnić przeglądanie treści. Warto być świadomym tego, co poszczególne kolory mówią ludziom, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie!

Pamiętaj, że strony internetowe działają globalnie!

Twoja strona internetowa będzie dostępna dla każdej osoby, bez względu na jej miejsce zamieszkania. To główny powód, przez który należy zwracać uwagę na takie kwestie jak m.in. odpowiednia data i godzina, waluta czy pomiary. Dzięki takiemu rozwiązaniu czytelnicy będą wiedzieć dokładnie, co mamy na myśli. Należy również zadbać o to, aby treść na stronie była zawsze aktualna. To ważna kwestia, bowiem dla użytkowników liczą się konkrety!

Unikalna i pozbawiona błędów treść

Profesjonalna witryna internetowa to taka, która nie posiada błędów w pisowni. Owszem możesz napisać całkowicie bezbłędny artykuł, aczkolwiek jeśli popełnisz chociaż jedną literówkę, możesz otrzymać nieprzyjemne e- maile od użytkowników, którzy nawet przez taką błahostkę są w stanie zrezygnować z dalszego kontaktu. Choć dla wielu może się to wydawać niesprawiedliwe, to należy pamiętać, że zdecydowana większość ludzi ocenia strony internetowe pod kątem jakości tekstu. Treść niedbała bądź zawierająca błędy jest dla nich informacją, że proponowane produkty lub usługi także będą niskiej jakości. Pamiętaj, aby w żadnym wypadku nie kopiować artykułów z innych stron, gdyż takie zachowanie może skutkować nie tylko zablokowaniem Twojej strony w wyszukiwarkach, ale przede wszystkim konsekwencjami wynikającymi z naruszenia prawa!

Poprawnie działające linki na stronie

Linki na stronie muszą zawsze działać. Niedziałające linki to znak dla użytkowników oraz wyszukiwarek, że strona www nie jest dobrze skonstruowana. Istotne jest, aby używać sprawdzania poprawności HTML a także linku kontrolnego, w celu bieżącego usuwania „martwych odnośników”. Co istotne? Nawet jeśli linki zostały zakodowane w prawidłowy sposób podczas projektowania strony internetowej, to po pewnym czasie mogą wymagać aktualizacji!

Stworzenie estetycznej wizualnie a jednocześnie funkcjonalnej strony internetowej nie jest łatwym zadaniem. Witryna jest naszą wizytówką oraz głównym narzędziem do komunikacji z Klientami. To dzięki niej możesz rozwijać swój biznes i budować własną markę. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej i kompleksowej stronie internetowej, która skutecznie przyciągnie Klientów- wybieraj sprawdzone rozwiązania. Korzystając z usług ekspertów możesz być pewien, że Twoja strona internetowa będzie idealna pod każdym względem! Zapraszamy.

Darmowa konsultacja