Dodawanie zdjęć do opinii Google – jak to zrobić?

Dodawanie opinii Google

Dodawanie zdjęć do opinii Google – jak to zrobić?

Dodawanie recenzji w Google Maps jest korzystne, zarówno dla użytkowników serwisu, jak i dla przedsiębiorców. Użytkownicy mogą dzięki temu oceniać usługi różnych firm, a przedsiębiorcy zdobyć darmową promocję, poprzez pozytywne opinie i rekomendacje. W tym kontekście, w tym artykule wyjaśniamy, jak dołączyć zdjęcie do swojej opinii w Google.

Jak dołączyć zdjęcie do recenzji Google – instrukcja krok po kroku

Na początek, odnajdź wybraną firmę w Google Maps. Jeżeli już wcześniej opublikowałeś recenzję dla tej firmy, będzie ona wyświetlana jako pierwsza. Wówczas możesz edytować swoją recenzję i dołączyć do niej zdjęcie, korzystając z przycisku „Edytuj”. Jeżeli natomiast nie recenzowałeś jeszcze tej firmy, kliknij przycisk „Dodaj opinię” pod podsumowaniem. Następnie możesz ocenić firmę gwiazdkami i odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojego doświadczenia z firmą, takie jak jakość usług czy punktualność. Na dole strony znajduje się ikona, która pozwala na dodanie zdjęcia. Po kliknięciu tej ikony możesz:

  • załadować zdjęcie z komputera
  • załadować zdjęcia z telefonu

Po wyborze odpowiedniego pliku musisz poczekać, aż się załaduje, a następnie go zatwierdzić. W kolejnym kroku zostaniesz zapytany, czy chcesz anulować swoją opinię, czy ją opublikować. Jeżeli wszystko wygląda dobrze, zatwierdź swoją recenzję. Pamiętaj, że warto dodawać więcej niż jedno zdjęcie do swojej opinii.

Jak dołączyć zdjęcie do recenzji Google? Dlaczego to jest ważne?

Dołączanie zdjęć do recenzji Google jest ważne, ponieważ recenzje zawierające zdjęcia są bardziej wiarygodne. Np. jeżeli zamówiłeś pizzę w pizzerii i dodajesz do swojej recenzji zdjęcie pizzy, potwierdzasz innym użytkownikom Google Maps, że naprawdę skorzystałeś z oferty tej pizzerii. Dodatkowo, umożliwiasz osobom czytającym Twoją recenzję wizualne zapoznanie się z firmą.

Co istotne? Opinie bez zdjęć wymagają od czytających wyobraźni. Z pewnością również i Ty sam wolisz zobaczyć, jak wygląda produkt lub usługa, zamiast tylko czytać o nim. Po drugie, wiedząc, jak dołączyć zdjęcie do recenzji Google, właściciele firm muszą bardziej dbać o jakość swoich produktów i usług, ponieważ muszą liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji.

Pamiętaj, że dobrej jakości zdjęcia mogą służyć jako promocja dla firm, które rzeczywiście dobrze realizują swoją ofertę. To duże wsparcie dla ich marketingu internetowego. Jeżeli jesteś właścicielem firmy, osoby dodające zdjęcia do recenzji Google, pomagają przyciągać Ci nowych Klientów. Możesz również zdecydować się na wszechstronne usługi marketingu internetowego i skorzystać z usług sprawdzonej agencji, takiej jak COOLONE.

Jak dołączyć zdjęcie do recenzji Google? Podsumowanie

Aby dołączyć zdjęcie do recenzji Google, wystarczy podczas dodawania nowej recenzji lub podczas jej edycji kliknąć ikonę umożliwiającą przesyłanie pliku graficznego. Następnie możesz wybrać plik z dysku twardego komputera lub z pamięci telefonu komórkowego. Ta druga opcja jest szczególnie łatwa, jeżeli Twoje konto Google jest zsynchronizowane ze smartfonem z systemem Android.

Pamiętaj, że dodawanie recenzji z dobrze wykonanymi zdjęciami, znacząco zwiększa ich wiarygodność. Zarówno inni użytkownicy Google Maps, jak i właściciele firm czerpią wiele korzyści z takich recenzji. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, na pewno zależy Ci na tym, aby Twoi Klienci publikowali opinie ze zdjęciami. Im więcej osób wie, jak dołączyć zdjęcie do recenzji Google, tym lepiej dla Ciebie.

Pamiętaj, że mocne opinie na stronach firm mogą być prawdziwym impulsem dla Twojej firmy. Jeżeli jesteś zainteresowany wszechstronnymi usługami marketingu internetowego (nie tylko na Google Maps), skorzystaj z usług sprawdzonej agencji marketingu online – COOLONE. Zapraszamy serdecznie!

 

Darmowa konsultacja