Czym jest wizytówka Google Moja Firma i jak ją założyć?

Czym jest wizytówka Google Moja Firma i jak ją założyć

Czym jest wizytówka Google Moja Firma i jak ją założyć?

Wizytówka Google Moja Firma stanowi jeden z najważniejszych, a zarazem podstawowych elementów działań marketingowych na rynku. Obecnie w sieci znaleźć można wiele firm i przedsiębiorstw, które świadczą usługi wyłącznie na określonym obszarze. Założenie profilu w Mapach Google to świetne rozwiązanie, które umożliwia wyświetlanie wizytówki użytkownikom, którzy szukają produktów bądź usług na obszarze, w którym prowadzą własną działalność. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest i jak założyć wizytówkę Google Moja Firma, aby poprawić widoczność firmy.

Wizytówka Google Moja Firma – co to jest?

Wizytówka Google Moja Firma to profil Twojego biznesu, dzięki któremu możesz zdecydować jakie informacje o własnej firmie chcesz udostępniać w wyszukiwarce oraz Mapach Google. Pozwala dostarczać użytkownikom najbardziej przydatne informacje na temat Twojej firmy, takie jak m.in. numer telefonu, adres, godziny otwarcia, opinie i oceny Klientów bądź menu w przypadku prowadzenia restauracji.

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma?

Zastanawiasz się, jak stworzyć wizytówkę Google Moja Firma? Nie jest to skomplikowane i zajmuje raptem kilkanaście minut:

  • pierwszy krok to założenie konta Google na mailu, który będzie wykorzystywany do logowania do wizytówki
  • gdy utworzysz konto Google, należy zalogować się do panelu Google Moja Firma, w którym ukaże się możliwość wprowadzenia nazwy firmy. Powinieneś wybrać spośród listy istniejących firm lub dodać informację o własnej firmie w Google, uzupełniając dane o nazwie firmy oraz kategorii działalności
  • kolejne kroki dotyczą uzupełnienia danych związanych z lokalizacją firmy oraz możliwości kontaktu – kontaktowy numer telefonu, adres strony lub sklepu online
  • ostatni, a jednocześnie najważniejszy krok to weryfikacja własności wizytówki Google Moja Firma. Głównym celem tej weryfikacji jest precyzyjne sprawdzenie, czy wizytówka realnie należy do właściciela. Weryfikacji możesz dokonać na kilka sposobów – za pomocą telefonu, smsa, e-maila, filmu lub wizytówki przesłanej pocztą na podany adres firmy. Weryfikacyjny kod, który otrzymasz pocztą, należy następnie wprowadzić w panelu Google Moja Firma. Jeżeli chodzi o kartę z kodem, jest ona wysyłana na adres lokalizacji firmy, który został podany wcześniej i dociera najczęściej w ciągu 15 dni od momentu wysłania prośby o weryfikację

Co powinna zawierać wizytówka Google Moja Firma?

Wizytówka Google Moja Firma powinna zawierać wszystkie aktualne informacje. W związku z powyższym, wszelkie zmiany godzin otwarcia, lokalizacji czy danych kontaktowych należy uwzględnić i poprawić w wizytówce. W profilu należy również określić zakres działalności firmy, który pomoże Klientom odnaleźć Twoją firmę w wynikach wyszukiwania na Mapach Google. Ponadto, ważnym elementem jest także szczegółowy opis działalności firmy, który pomoże przyciągnąć uwagę użytkowników szukających podobnych produktów bądź usług do tych oferowanych przez Twoją firmę. Duże znaczenie ma też przedstawienie firmy przy pomocy zdjęć przesyłanych przez użytkowników oraz właściciela wizytówki. Pamiętaj, że profesjonalne grafiki nie tylko budują zaufanie, ale również wiarygodność i pozytywnie wpływają na odbiór przez potencjalnych Klientów.

Czy wizytówka GMF jest płatna?

Zarówno założenie, jak i proces weryfikacji oraz dalsze prowadzenie wizytówki Google Moja Firma jest bezpłatne. W związku z tym, właściciel wizytówki nie ponosi żadnych opłat związanych z prowadzeniem profilu. Jednak mimo tego, iż samo założenie oraz korzystanie z wizytówki jest bezpłatne, Google udostępnia dwie płatne usługi przy ich prowadzeniu: zamieszczenie płatnej reklamy w Mapach Google za pośrednictwem platformy Google Ads oraz wynajęcie fotografa, który może zaprojektować dla Ciebie profesjonalny spacer wirtualny w technologii Street View.

Wizytówka Google Moja Firma – korzyści

  • wpływa pozytywnie na wizerunek biznesu w sieci
  • pozwala przedstawić usługi lub produkty osobom szukającym danego asortymentu na rynku
  • dodatkowy kanał reklamowy, który pozwala w łatwy sposób dotrzeć do lokalnych partnerów biznesowych
  • możliwość wizualnego przedstawienia swojej firmy
  • możliwość interakcji z Klientami przy pomocy wystawianych przez nich opinii
  • dodatkowe źródło ruchu na witrynie bądź w sklepie internetowym

Podsumowując, wizytówka Google Moja Firma stanowi jeden z kluczowych elementów, jeśli chodzi o pozycjonowanie lokalne. Profesjonalnie zoptymalizowany profil firmy umożliwia prowadzenie skutecznych kampanii SEO na lokalnym rynku oraz trafienie do znacznie szerszego grona odbiorców.

Chcesz założyć wizytówkę Google Moja Firma, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Koniecznie sprawdź naszą ofertę – w naszej agencji interaktywnej zapewniamy kompleksowe usługi związane, zarówno z założeniem, weryfikacją, jak i profesjonalną optymalizacją wizytówek GMF. Zapraszamy do COOLONE!

 

 

Darmowa konsultacja