7 najważniejszych cech dobrej strony internetowej

7 najważniejszych cech dobrej strony internetowej

7 najważniejszych cech dobrej strony internetowej

Czy wiesz, że obecność w sieci wiąże się z wieloma zaletami? Zastanawiasz się jakie warunki powinna spełniać Twoja witryna www, by móc korzystać z niej najbardziej efektywnie, jak to tylko możliwe? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Na samym początku należy podkreślić, że strona internetowa to wizytówka Twojej firmy, gdyż stanowi ona pierwsze i główne źródło informacji dla Klientów. To powód, dla którego naprawdę warto zadbać, by była we właściwy sposób zaprojektowana i odpowiednio przygotowana do użytku. Poniżej przedstawiamy 7 najważniejszych cech, które powinna posiadać dobrej jakości strona www!

Czytelność i przejrzystość

Podczas tworzenia strony internetowej należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby była jak najbardziej przejrzysta i czytelna dla potencjalnych użytkowników. Co istotne? Każdy kto ją odwiedzi, nie powinien czuć się przytłoczony bądź zagubiony. Dlatego warto należycie zadbać o to, aby użytkownicy przeglądający Twoją stronę internetową zobaczyli czytelny i logiczny układ treści. Pamiętaj, że jasne, klarowne i czytelne menu stanie się najlepszym przyjacielem każdej osoby, która zainteresowana jest Twoimi produktami bądź usługami!

Informatywność

Powinieneś zadbać o to, by Twoja witryna internetowa stanowiła niejako pigułkę wiedzy na temat Twojego biznesu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy odwiedzający stronę będzie miał możliwość dowiedzieć się nieco więcej zarówno na temat historii, misji, jak i osiągnięć marki. Aczkolwiek trzeba także pamiętać, aby umieszczane treści na stronie nie zbyt długie, ani zbyt za krótkie! Jeśli treści są zbyt długie, użytkownik może bardzo szybko się zniechęcić, natomiast w przypadku zbyt krótkich, czuć lekki niedosyt. Co więcej? Niezwykle istotne jest także zamieszczanie aktualnych danych kontaktowych, gdyż są to informacje szczególnie ważne dla Klientów.

Stabilność serwera

Stabilny serwer stanowi podstawę każdej, dobrej strony internetowej. Zastanawiasz się dlaczego? Otóż, serwer zapewnia nie tylko dostęp do Twojej strony www, ale również zdecydowanie wpływa na szybkość jej ładowania. Dzisiaj na rynku znaleźć można bardzo wiele rozwiązań, dlatego przed wyborem konkretnego, warto dobrze się zastanowić jakich funkcji oczekujesz od przyszłego serwera. Pamiętaj, iż dostępne rozwiązania będą się różnie sprawdzać, w zależności od rodzaju Twojej strony internetowej.

Estetyczny wygląd strony

Strona internetowa powinna w znacznym stopniu oddawać charakter Twojej marki, a zarazem prezentować się profesjonalnie, estetycznie i wiarygodnie! Odpowiednio dobrane kolory powinny współgrać z wybraną grafiką i razem tworzyć spójną całość. Ważne jest, aby dobrze przemyśleć dobór fontu pod kątem czytelności. Prościej mówiąc, zaleca się, aby zadbać, by nie był zbyt męczący dla oczu odwiedzjących użytkowników.

Bezpieczna strona www

Tak jak każda witryna internetowa, tak również i Twoja powinna posiadać specjalny certyfikat SSL, szczególnie jeśli daje użytkownikom możliwość założenia konta! Certyfikat to istotny element strony www, ponieważ świadczy nie tylko o wiarygodności domeny, ale stanowi również ochronę danych Klientów. Powinieneś też zadbać o klarowne ustalenie zasad związanych z Twoją marką- tzn. odwiedzjący użytkownik powinien mieć dostęp m.in. do polityki prywatności oraz regulaminu. Na pewno podczas przeglądania internetu zdarzyło Ci się niejednokrotnie trafić także na komunikaty dotyczące „cookies”. Choć często wydają się one być męczące, to jednak zawsze należy o nich informować odwiedzających Twoją stronę internetową.

Responsywność

Projektując stronę internetową należy mieć na uwadze, że spora część odwiedzających będzie przeglądać Twoją witrynę używając smartfona lub tableta! Wszyscy użytkownicy urządzeń mobilnych powinni mieć zapewnioną taką samą funkcjonalność i estetykę strony, jak osoby korzystające z komputera czy laptopa. Warto więc zadbać o to, aby strona była responsywna, czyli by posiadała zdolność automatycznego dostosowywania się danego rodzaju urządzenia.

Precyzyjne tłumaczenie

Jeśli chcesz, aby Twoja strona www miała możliwość zmian języka, należy zwrócić uwagę na poprawność tłumaczeń. Na szczęście obecnie na rynku istnieje mnóstwo firm, które chętnie zajmą się tym za Ciebie. Profesjonalne biuro tłumaczeń odpowiednio zadba o to, aby wszyscy użytkownicy bez względu na pochodzenie, mogli bez żadnego problemu przyswajać zamieszczane na stronie treści.
Podsumowując, aby strona internetowa mogła działać dobrze, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Mamy nadzieje, że powyższe informacje okażą się dla Ciebie pomocne. Aczkolwiek, jeśli masz więcej pytań bądź jakiekolwiek wątpliwości- chętnie pomożemy. COOLONE profesjonalnie i kompleksowo zaprojektuje Twoją witrynę www. Jedyne co musisz zrobić, to skontaktować się z nami. Zapraszamy.

Darmowa konsultacja